OKEx Borsası Kendi Kripto Parasını Üretti

OKEx Borsası Kendi Kripto Parasını Üretti

Paylaş
OKEx Borsası Kendi Kripto Parasını Üretti

Dünyaca ünlü ve Malta merkezli kripto para borsası olan OKEx borsası, kendi kripto para birimi olan USDK’yı piyasaya sürdü. Ani bir kararla böyle bir projeye başlayan ünlü borsa, kendi kripto parasını çıkartarak büyük bir şaşkınlık yarattı. Stablecoin olarak platforma eklenen coin, Amerikan doları karşısında 1:1 oranında işlem görecek. Özellikle son birkaç aydır stablecoin hizmeti veren kripto para borsası sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Sabit fiyatlı kripto paralar olarak bilinen stablecoinler pek çok borsada işlem görüyor. Bu borsalar arasında Bitfinex, Circle ve Gemini yer alıyor.

Stablecoin olarak Coinbase borsası da çok büyük bir adım attı ve geçtiğimiz sene Circle ile ortaklık kurarak USD coini piyasaya sürdüler. Bundan birkaç gün öncede Twitter üzerinden bir kullanıcı, Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao’ya ‘Stablecoin’e geçme zamanı gelmedi mi?’ şeklinde bir soru yöneltti. Zhao ise bu soruya ‘Sen ne istediğinin bilincinde misin?’ açıklamasını yaptı.

OKEx kripto para borsası tarafından üretilen USDK, Ethereum protokolüne bağlı olarak işlem görüyor. Ayrıca USDK, OKLink ve Prime Trust ile beraber yönetiliyor. OKLink isimli kripto para, 2 Haziran günü Twitter üzerinden bir açıklama yayınladı. Yayınlanan bu açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “2 Haziran 2019 itibariyle LGHL’nin bir yan kuruluşu olan OKLink ile USDK’yı geliştirmek üzere Prime Trust ile ortaklık kurduğumuzu kamuoyuna duyururuz. Saygılarımızla.” açıklamasında bulunuldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap