Bitcoin Yeniden 5 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin Yeniden 5 Bin Doların Üzerine Çıktı

Paylaş
Bitcoin Yeniden 5 Bin Doların Üzerine Çıktı

Bir yıldan fazladır yatırımcıları tarafından sabırla beklenen ünlü kripto para birimi Bitcoin, nisan ayı itibariyle kendini topladı ve değer kazanmaya başladı. 2018 yılını ciddi düşüşle geçiren Bitcoin, 2019 senesi itibariyle dişe dokunur yükselişler yaşadı. En son gerçekleşen rallide ünlü kripto para, 4100 dolar seviyesinde 5100 dolara kadar yükselmeyi başardı. Ancak cumartesi gününe düşüşle başlayan BTC, 4900 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerilemeden birkaç saat sonra tekrardan değer kazanarak 5 bin dolar seviyesini aştı ve şu anda 5175 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in gün geçtikçe değer kazanması yatırımcıları da memnun ediyor. Bitcoin topluluğu tarafından yapılan açıklamada, gerçekleşen bu fiyat artışlarının memnuniyetle karşılandığı bildirildi. Öte yandan Bitcoin’de yaşanan değer artışı diğer kripto paraları da olumlu yönde etkiliyor. Herkesin merakla ve ilgiyle takip ettiği kripto paralardan olan BCH, bu yükselmeden etkilendi ve yüzde 12 oranında değer artışı yaşadı. Bu artıştan sonra Bitcoin Cash 325 dolardan işlem görmeye başladı. Dün gün içerisinde 280 dolardan işlem görüyordu. Kripto para piyasasının bu yükselmeden sonra en çok değer kazanan iki kripto parası BTC ile BCH oldu.

Bitcoin fiyatının 5175 dolardan işlem görmesiyle birlikte tüm yatırımcılarda gözünü bu kripto paraya dikti. Öyle ki son bir gün içinde yalnızca Bitcoin’de gerçekleşen alım ve satımların toplam değeri 16,6 milyar dolar oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap