Dolder Grand Bitcoin ile Ödemeyi Kabul Ediyor

Dolder Grand Bitcoin ile Ödemeyi Kabul Ediyor

Paylaş
Dolder Grand Bitcoin ile Ödemeyi Kabul Ediyor

İsviçre’de yer alan ve sayılı büyük oteller arasında bulunan Dolder Grand oteli, bundan sonra misafirlerinin Bitcoin ve Ethereum ile ödeme yapabileceklerini açıkladı. İsviçre’nin Zürih kentinde yer alan beş yıldızlı Dolder Grand otel, ünlü sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden bu müjdeli haberi verdi. Yapılan açıklamada, Kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak müşterilerine sunan İsviçre’nin tek oteli olmaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Bundan sonra ödemelerinizi Bitcoin ya da Ethereum ile yapabileceksiniz.” açıklamasında bulundu.

Kripto para ile ödemelerin yapılmasını sağlayacak firma da böylelikle belli oldu. Buna göre bu ödemeleri alacak firma Inacta oldu. Inacta, otellerde kullanılabilecek bir uygulama geliştirdi. Yapılan bu uygulama ile otel müşterileri Bitcoin cüzdanları sayesinde ödemelerini hızlı, kolay ve güven içinde yapabilecek. Ortaya çıkan bu uygulama, İsviçre kripto para borsası olan Bity ile eşzamanlı çalışacak. Inacta tarafından yapılan açıklamaya göre, ilerleyen zamanlarda müşterilerin çok daha fazla çeşit kripto para arasından ödemelerini gerçekleştirebileceği müjdesini verdi. Sisteme daha fazla kripto para entegre edilmesinin an meselesi olduğunu ve çok yakın bir zamanda Bitcoin ve Ethereum dışında da kripto paralar ile ödeme yapılabileceğini duyurdu.

Bilindiği üzere geçtiğimiz ayda Japonya’nın ünlü demiryolu şirketi Janan Railways Group’da kripto paralar ile ödeme yöntemine geçileceğini düşündüklerini duyurmuştu. Kripto paraların hayatımızdaki yeri büyüdükçe şirketlerde gerekli çalışmaları yaparak kripto paraları sistemlerine entegre etmeye başladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap