Bitcoin Hash Yüzde 22 Oranında Düştü

Bitcoin Hash Yüzde 22 Oranında Düştü

Paylaş
Bitcoin Hash Yüzde 22 Oranında Düştü

Bitcoin ağında bulunan hash oranı yalnızca 4 gün içinde yüzde 22 oranında düşüş yaşadı. Bitcoin’in fiyatı ile hash oranı arasında her zaman bir bağlantı kurulmaya çalışıldı. Bu konu hakkında yıllardır süregelen tartışmalar var. Ancak henüz bu konuyla ilgili net bir bilgi elde edilmiş değil. Son dört gün içinde Bitcoin hash oranının yüzde 22 azalmasından sonra Bitcoin fiyatlarının değişebileceği sinyalleri veriliyor. Uzman kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara göre, Bitcoin hash oranının Bitcoin’in gelecekte ki fiyatı hakkında bir iz verebileceği belirtiliyor.

Geçmiş grafikler incelendiği zaman Bitcoin hash oranıyla Bitcoin fiyatı arasında bir paralellik yaşandığı gözlemlenebilir. 2 Mayıs günü Bitcoin’in 6 bin dolara yaklaşmasına paralel olarak hash oranı da bir hayli yükselmişti. Öyle ki o tarihte Bitcoin hash oranı rekor kırmak üzereydi. Yaklaşık yüzde 40’a yakın bir hash oranı artışı yaşanmıştı. Bu analizden sonra son dört günde yaşanan hash oranındaki ciddi düşüşte akıllara Bitcoin fiyatı da düşecek mi sorusunu getiriyor. Uzman analistlere göre böyle bir durumun yaşanması mümkün. Yani Bitcoin hash oranının ciddi oranda azaldığı bu günlerde Bitcoin fiyatının da düşmesinin ihtimaller dahilinde olduğu ileri sürüldü.

Avustralya merkezli Blockbid kripto para borsasının müdürü David Sapper konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sapper, “Bitcoin hash oranının artması demek insanların piyasaya olan güvenini de arttırıyor. Bu yüzden bu oranın artış göstermesi tüm yatırımcılar için en iyisi.” ifadelerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap