Binance’e Nasıl Üye Olunur, Binance’e Nasıl Para Yatırılır

Binance’e Nasıl Üye Olunur, Binance’e Nasıl Para Yatırılır

Paylaş
Binance’e Nasıl Üye Olunur, Binance’e Nasıl Para Yatırılır

Dünya genelinde kripto paraların yaygınlaşması ile bu paraların alım satımının yapıldığı, kripto paraların işlem gördüğü internet üzerinden giriş yapılıp kullanılan kripto para borsaları ortaya çıkmıştır. Kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik sebebiyle insanları cezbetmektedir. Borsa işleriyle uğraşan kişilerin kripto borsaya olan ilgileri hızla artmaya devam etmektedir.

Binance’da diğer bir çok kripto para borsası gibi kripto para alınıp satılan Çin merkezli bir kripto para borsasıdır. Çin merkezli kripto para borsası olan binance’ın 1,5 milyona yakın kullanıcısı bulunmaktadır. Ayrıca günlük işlem hacmi ise 2 milyar dolar olduğu bilinmektedir. Binance en çok tercih edilen kripto para borsasıdır. Çok fazla tercih edilmesinin sebebi olarak en başta kullanımının kolay olmasını söyleyebiliriz.

Binance’ı diğer kripto borsalarından ayıran özelliği ise çok hızlı bir şekilde para yatırılıp çekilmesidir. Bunların haricinde bir çok kripto para borsasının desteklemediği alt coin türlerini de desteklemesi hanesine artı puan olarak yazılabilir. Ayrıca binance’ın akıllı telefonlar için uygulaması da bulunmaktadır. Türkiye merkezli en çok kulanılan kripto borsa olan BTCTürk ve Paribu’nun işlem hacmi 40 milyon dolardır. Binance’ın büyüklüğünü buradan da görebilirsiniz.

Binance’a Nasıl Üye Olunur

Şimdi binance’a nasıl üye olunur sorusuna cevap verecek olursak; Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 10 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz. Daha sonra bu ekranda sizden girmeniz için e-mail adresinizi ve şifre belirlemenizi isteyecektir.

Gireceğiniz e-mail adresi kendinize ait sizin kullandığınız bir e-mail adresi olmalıdır. Bilgileri girdikten sonra “18 yaşından büyüğüm, ve Binance kullanım koşullarına uymayı kabul ediyorum” yazısına tik atıp “Hesap oluştur” butonuna basılması gerekiyor. Daha sonra ki ekranda karşınıza güvenlik amaçlı yapmanız gereken bir puzzle çıkmakta.

Puzzle tamamlandıktan sonra kayıt tamamlanıyor. Sonra kayıt esnasında girmiş olduğunuz e-mail hesabınıza hesap doğrulamak için bir e-posta gönderiliyor. Hesabınızı aktif etmek için gelen e-posta içindeki “verify email” yazısına tıklayarak hesabınızı aktifleştiriyorsunuz. Daha sonra para yatırarak kripto para alım satımı yapabilirsiniz.

Binance’a Nasıl Para Yatırılır?

Öncelikle para yatırmak için kendi hesabınız ile binance’a giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde ki menüden deposit sayfasına girin. Deposit’e girdikten sonra yatırmak istediğiniz coin çeşidini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer bitcoin yatıracaksanız bitcoin hesabınızı seçmeniz gerekir. Bu işlem tıpkı normal parasal işlemlerdeki gibi tl ise tl dolar ise dolar hesabı gibi seçim yapılır. Transfer emrini verdikten sonra 30 ile 60 dakika arasında yatırdığınız coinler hesabınıza geçmektedir diyerek binance’a nasıl para yatırılır sorusunu da cevaplamış oluruz.

binance'da %10 indirim

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap