Avustralya 2 Kripto Para Borsasını Askıya Aldı

Avustralya 2 Kripto Para Borsasını Askıya Aldı

Paylaş
Avustralya 2 Kripto Para Borsasını Askıya Aldı

Avustralya mahkemesinin aldığı karardan sonra tüm Avustralyalı kripto para yatırımcıları şok oldu. Buna göre Avustralya mahkemesi, uyuşturucu ile bağlantılı olduğu tespit edilen 2 önemli kripto para borsasının faaliyetlerini askıya aldığını kamuoyuna duyurdu.

AUSTRACT (Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi), uyuşturucu kaçakçısı bir kişi ile olan diyaloglarından ötürü 2 kripto para borsasını askıya aldığını duyurdu. Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi, ülkedeki tüm vergi kaçakçılarını, kara para aklayanları ve terörizmin finansmanlarını bulup engelleyen devletin mali istihbarat birimidir. Avustralya polisi ile AUSTRACT’ın yaptığı ortak açıklamada, uyuşturucu satıcısı olan 27 yaşındaki bir kişinin tutuklandığını bildirdi. Yapılan araştırmalar neticesinde tutuklanan kişinin 2 kripto para borsasının önemli üyelerinden olduğu öğrenildi. Bu durumun öğrenilmesinden sonra ise Avustralya mahkemesi iki kripto para borsasının faaliyetlerini askıya aldı.

Son zamanlarda dünya çapında kripto para dolandırıcılığı suçu ciddi oranda yükseldi. CipherTrace isimli kripto para analizi firması yaptığı açıklama ile adeta şok etkisi yarattı. CipherTrace tarafından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz sene illegal yöntemlerle 1.7 milyar dolar kripto para kazanıldığını açıkladı. İngiltere Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan açıklamaya göre ise geçtiğimiz yıl İngiltere’de 5 bin yatırım dolandırıcılığı suçunun tespit edildiğini duyurdu. Bu da 255 milyon dolarlık bir kayba eşdeğer. Kripto paralarda yaşanan dolandırıcılık vakalarının artmasından dolayı pek çok ülke kanunen önlemler almak mecburiyetinde kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap