Goldman Sachs, SEC spot ETF onayı ile kripto ilgisinde artış öngörüyor

Goldman Sachs, SEC spot ETF onayı ile kripto ilgisinde artış öngörüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Goldman Sachs, SEC spot ETF onayı ile kripto ilgisinde artış öngörüyor

NEW YORK – ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) Bitcoin ve Ethereum için spot borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) verdiği son onay, emeklilik fonları ve sigorta şirketlerinden beklenen kıymetli girişlerle birlikte kripto para piyasasındaki kurumsal yatırımları artırmaya hazırlanıyor. Bu düzenleyici yeşil ışığın piyasa likiditesini artırması ve dijital varlıklar için daha sağlam bir ticaret ortamını teşvik etmesi bekleniyor.

Önde gelen bir global yatırım bankası olan Goldman Sachs, Mathew McDermott ve Steven T. Larsen’in önümüzdeki yıl için kripto para ünitelerine yönelik kurumsal ilgide bir artış öngörmesiyle, karara ait olumlu bir görüş bildirdi. Bankanın analistleri, SEC’in bu atılımının, kripto para alanını ihtiyatlı bir formda izleyen klâsik finans kuruluşlarının iştirakinin artmasının önünü açabileceğine inanıyor.

Bu düzenleyici gelişmeyle temaslı olarak Goldman Sachs, tokenize varlıkların verimli idaresi için tasarlanmış bir platform olan GS DAP’ı başlattı. Bu platformun hayata geçirilmesi, dijital varlık kesiminde değerli bir kilometre taşına işaret ediyor ve tokenizasyon alanındaki ticari potansiyelin giderek daha fazla kabul gördüğünü gösteriyor. Bankanın bu stratejik teşebbüsünün operasyonları kolaylaştırması ve gelişmekte olan dijital varlık piyasasında ticari faaliyetler için yeni fırsatların önünü açması bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap