Arjantin Kripto Para Kullanacak

Arjantin Kripto Para Kullanacak

Paylaş
Arjantin Kripto Para Kullanacak

Ünlü girişimci ve Bitcoin evanjelistlerinden olan Tim Draper geçtiğimiz günlerde Arjantin Cumhurbaşkanı ile görüştü. Tim Draper, Bitcoin’in yerel para birimi olarak kullanılmasını Arjantin Cumhurbaşkanı’na önerdi. Ekonomik olarak çok zor günler geçiren tıpkı Venezuela‘da olduğu gibi enflasyonun inanılmaz boyutlarda olması sebebiyle oldukça zor durum geçiren Arjantin, Draper tarafından gelen bu öneriye pek sıcak bakmıyor.

Arjantin basını Tim Draper’ı yakaladığı anda Arjantin Cumhurbaşkanı ile hangi konularda görüştüğünü sordu. Draper ise bu soru karşısında şu cevabı verdi: “Sayın Cumhurbaşkanı ile bazı konularda görüştük ve fikir alışverişinde bulunduk. Mauricio Macri ile yaptığımız görüşmede Bitcoin’in yerel para birimi olmasını ve 5G’ye geçilmesi gerektiğini vurguladım. Görüşmemiz gayet olumlu geçti. Sayın Macri’ye kripto paralarla da ilgili birtakım açıklamalarda bulundum ve bilgi verdim. Açıkçası görüşmemiz gayet olumlu geçti. Umarım en yakın zamanda bu önerilerim hayata geçirilir.” açıklamasında bulundu.

Ülkenin yönetilmesi ve ekonomik olarak daha da rahatlayabilmek için ülke yöneticileri kripto paralardan nasıl yararlanabileceği konusunda birtakım araştırmalar yapıyor. Arjantin’de yaşanan ekonomik kriz ve yüksek enflasyon sebebiyle Draper, Bitcoin’in tercih edilmesinin çok yararlı olacağını düşünüyor. Draper’a göre böyle bir hamlenin yapılması Arjantin’de yaşanan ekonomik bunalıma çözüm olabilecek. Arjantin’de kripto paralara ılımlı yaklaşan ülkelerden biri olarak biliniyor. Bu konu hakkında nasıl bir karar alınacağı ise tüm Arjantin halkı tarafından merakla bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap