Antalya’da Emlak Ofisi Kripto Parayla Ev Satıyor

Antalya’da Emlak Ofisi Kripto Parayla Ev Satıyor

Paylaş
Antalya’da Emlak Ofisi Kripto Parayla Ev Satıyor

Antalya’da faaliyet gösteren bir emlak ofisi, ev arayanlar için alternatif bir ödeme sistemi olarak kripto paralarla gayrimenkul satımına başladı. 15 sene önce emlakçılık sektörüne giriş yapan ve Türkiye’ye gelen yabancı kişiler için gayrimenkul satımı yapan emlak ofisi, kripto paralar ile ödeme yöntemine geçtiğini duyurdu. Antalya’nın Lara ilçesinde yer alan Antalya Homes isimli emlak ofisi, geçtiğimiz sene tam 8 adet gayrimenkulü kripto para karşılığında sattı.

Antalya Homes’un kurucusu Bayram Tekçe, yaptığı açıklamada neden sanal paraları desteklediğini açıkladı. Tekçe, “Kripto paralarla ödeme yöntemini kullandığımız için çok memnunuz. Umarım kısa sürede tüm satışlarımızı kripto paralar karşılığında yaparız. Kripto paralar ile ödeme almak çok daha güvenli ve hızlı. Ayrıca herhangi bir döviz dalgalanmasından da etkilenmiyorsunuz. Bu gibi sebeplerden dolayı kripto paralara ağırlık verdik. Ayrıca belirtmek isterim ki kripto paralar ile gayrimenkul satın almak çok daha karlı.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’deki emlak piyasasının ucuz olması sebebiyle pek çok yabancı özellikle ege ve akdenizden gayrimenkul alıyor. Türkiye’de birçok kripto para birimi alım ve satımı yapılabiliyor. Ancak Antalya Homes yalnızca Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul ediyor. Gayrimenkul satın almak isteyenler için minimum 9 Bitcoin’den başlayan evler sizleri bekliyor. Dünyada kripto para ile gayrimenkul alım satımı yapılması çok önceden başlamıştı ancak Türkiye’de ilk defa kripto parayla ev sahibi yapan emlak ofisi Antalya Homes oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap