Samsung Pay Bitcoin Entegresyonu İçin Hazırlanıyor

Samsung Pay Bitcoin Entegresyonu İçin Hazırlanıyor

Paylaş
Samsung Pay Bitcoin Entegresyonu İçin Hazırlanıyor

Ünlü teknoloji devi Samsung’un sanal ödeme uygulaması olan Samsung Pay, kripto para entegrasyonu için gerekli çalışmalara başladığı açıklandı. Toplamda 34 milyon abonesi olan Samsung Pay uygulamasının böyle radikal bir karar alması, kripto para dünyasında memnuniyetle karşılandı.

Teknoloji şirketi olan Samsung, Blockchain Walllet lansmanından önce bile bazı kişiler tarafından yeni Galaxy S10 modelinde kripto para entegrasyonu olacağını açıklamıştı. The Korea Herald’ın 2019’un başında yaptığı bir haberde Samsung, yeni modeli olan Galaxy S10 modelinde kripto para entegrasyonunu kullanacağını belirtmişti. Yapılan bu haberden yaklaşık 1 ay sonra ise Samsung resmi bir açıklama yaparak S10 modellerinde kripto para entegrasyonu yaptıklarını açıklamıştı. Bu sektörde var olan ve tanınmış bir kişinin yaptığı yorum ise “Samsung’un attığı bu yeni adımı memnuniyetle karşıladık. Yeni S10 modelinin kripto para entegrasyonuna sahip olması sevindirici bir haber. Bu durum sayesinde kripto paralar Kore’de daha çok konuşulacak.” ifadelerini kullandı.

Kore’de yayın yapan ve oldukça geniş bir okuyucu kitlesi olan Shin Donga isimli dergi ise bu konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Donga’da yayınlanan yazıda, “Samsung, yeni modeline kripto para entegrasyonu hizmeti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu noktadan sonra Samsung Pay’e de bu entegrasyon eklenirse Samsung Pay uygulaması çok daha popülerleşecek ve güçlenecektir. Samsung Blockchain Wallet şu an için sadece Ethereum’u desteklese bile kısa süre sonra diğer kripto paralarında ekleneceğini belirtti.” açıklamasında bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap