Zilliqa’da (ZIL) metaverse etkisi: 2 Nisan beklenirken yüzde 80 arttı

Zilliqa’da (ZIL) metaverse etkisi: 2 Nisan beklenirken yüzde 80 arttı

Paylaş
Uzman Coin: Zilliqa’da (ZIL) metaverse etkisi: 2 Nisan beklenirken yüzde 80 arttı

Aralık ayından bu yana beklenen metaverse platformu Metapolis’i 2 Nisan’da özel bir etkinlikle kullanıma açacak olan Zilliqa, yaklaşık yüzde 80’lik fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekti.

Zilliqa’nın ZIL coin’i 0.047 dolardan işlem görürken kısa sürede 0.085 dolara kadar yükseldi. Yaklaşık yüzde 80’e denk gelen bu yükselişin ardından fiyat bir miktar geri çekildi. ZIL, TSİ 00.30’da 0.077 dolardan alıcı buluyor.

ZIL’deki bu çarpıcı fiyat artışı, ekibin metaverse konusundaki atılımı, yeni duyurulan Web 3.0 iş birlikleri ve yeni ekip üyelerinin projeye dahil olmasıyla geldi. Fiyat yükselişinin yanı sıra 24 saatlik işlem hacmi de yüzde 2200 büyüme kaydetti. 970 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ZIL’in 24 saatlik hacmi 1 milyar doları geride bıraktı.

Gözler 2 Nisan’a çevrildi

Zilliqa, resmi Twitter hesabından 23 Mart’ta yaptığı duyuruda, metaverse platformu Metapolis’in 2 Nisan’da düzenlenecek bir etkinlikle faaliyete geçeceğini bildirdi. Metapolis, ilk olarak 20 Aralık’ta duyurulmuş ve ses getirmişti. Platform, aylar süren hazırlıklar sonucunda faaliyete geçmeye hazır hale geldi. Şimdiden gerçekçi grafikler, oyunlaştırma, e-ticaret ve NFT özellikleriyle ilgi topladı. Hatta Facebook’un ana şirketi Meta da sosyal medya üzerinden Metapolis’e küçük bir destek de verdi.

Zilliqa’nın metaverse’ü Metapolis’ten görünüm

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap