Zilliqa Mainnet EVM Lansmanı Gerçekleşti

Zilliqa Mainnet EVM Lansmanı Gerçekleşti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Zilliqa Mainnet EVM Lansmanı Gerçekleşti

Zilliqa, gerçekleştirdiği mainnet EVM lansmanıyla birlikte Filecoin ve EOS’un yanı sıra kendi EVM uyumluluğunu da başlattı. 

EVM yükseltmesi, ZIL fiyatının kayıplarla geçen günlerin akabinde temposunu yine kazanmasına yardımcı oldu. Dijital para ünitesi son 24 saatte yüzde 1,74 artışla 0,03019 dolara yükseldi. EVM uyumluluğu, topluluk tarafından altı çizildiği için Zilliqa protokolü için bir dönüm noktası oldu. 

EVM Uyumlu Proje Sayısı Artıyor

Zilliqa, EVM uyumluluk yükseltmesinin akabinde faal protokol faaliyetinin yine başladığını belirtti. 

Akıllı mukavele yeteneklerine sahip bir protokol olarak, başka protokoller ile birlikte çalışabilme yeteneği Zilliqa’nın büyümesinde itici güç oldu. Ethereum’a geçiş, ZIL’deki dApp’leri Web3.0 ekosistemindeki öteki EVM uyumlu protokollerden ve büyük likiditelerden yararlanmak için yine konumlandırdı.

Büyüyen EVM uyumluluğu ile Ethereum, dünyanın en büyük ikinci blok zincir ağı olma özelliğini korurken, akıllı kontrat fonksiyonları açısından da en büyüğü pozisyonunda.

Son vakitlerde Zilliqa dışında EVM uyumluluğu başlatan birçok proje oldu. EVM uyumluluğunu başlatan bu projeler ortasında merkeziyetsiz depolama protokolü Filecoin (FIL) ve EOS protokolleri de yer aldı. 

EVM uyumluluğundaki bu büyüme hem Ethereum, hem Zilliqa hem de öbür ilgili protokoller için epey olumlu bir gelişme.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap