Z neslinin çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!

Z neslinin çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Z neslinin çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor!

Yatırım danışmanlık şirketi Henley & Partner’in yayınlamış olduğu rapora nazaran, Z neslinin yarısından fazlasının kripto kesiminde yer aldığı belirtildi.

Kripto sanayisine dair dünya genelinde bir araştırma yapan Henley & Partners, çarpıcı dataları ortaya koydu. Yatırım danışmanlığı tarafından belirtilen ana bilgi doğrultusunda, 425 milyon kişi kripto para kullanıyor. Ek olarak, Z neslinin (18-25 yaş) yarısından fazlasının kripto paralara yatırım yaptığı belirtildi.

BTC Piyasası: Z neslinin çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor! 1

Kripto milyonerlerin gözdesi Bitcoin!

Firmanın tarafından paylaşılan rapor ışığında, 88.200 kişinin en az 1 milyon dolar bedelinde kripto varlığına sahip olduğunu belirtiliyor. Bu istatistik, genel kripto kullanıcılarının yüzde 1′inden az. Kripto milyonerlerinin yaklaşık 40.500′ü Bitcoin’e yatırım yapıyor. Elhasıl yüzde 46’ya yakın bir kesim, Bitcoin’i net bir formda ön planda tutuyor.

100 milyon doların pahanın üzerinde kripto varlıklara sahip olduğu düşünülen yatırımcı sayısı, sanıldığından daha az. Bu cinsten yalnızca 182 yatırımcı var ve bunların 78′inin Bitcoin’e odaklandığı söz edildi. Ayrıyeten, 22 kişinin en az 1 milyar dolar pahasında kripto varlığı bulunuyor. Bunlardan altısı, yatırımlarını yalnızca Bitcoin’de tutuyor. Bu oran, kripto milyonerleri ve sentimyonerler ortasında olduğundan çok daha küçük.

Dünya çapında kriptoda neler oluyor?

Henley & Partners, raporun yanında yayınlanan bir açıklamada, endeksin “kripto yatırımcıları ismine yatırım geçiş programı seçeneklerini” göstermek üzere tasarlandığını açıkladı .

Singapur genel endeksin doruğunda yer alırken, onu İsviçre ikinci, Birleşik Arap Emirlikleri üçüncü sırada yer alırken, ABD ve İngiltere sırasıyla beşinci ve yedinci sırada yer aldı. Birinci 10′da yer alan öteki ülkeler ortasında altıncı sırada yer alan Avustralya’nın yanı sıra sekizinci, dokuzuncu ve onuncu sırada yer alan Kanada, Malta ve Malezya da yer aldı.

Hem Singapur hem de BAE, kripto yatırımcıları için vergi dostu olmaları nedeniyle en yüksek notları aldı. Bu kategoride ABD ve İngiltere çok geride kalarak birinci 10’un dışında yer aldı. Ancak, iki ülkede de halkın kripto endüstirsiini benimsemesi ve bu alana ilgisi yüksek. ABD bu kategoride üçüncü, İngiltere ise dördüncü sırada yer alıyor. BAE ve Singapur sırasıyla birinci ve ikinci olarak yeniden en üst sıralarda yer alıyor.

BTC Piyasası: Z neslinin çoğunluğu kripto paralara yatırım yapıyor! 2

ABD ve İngiltere de kimi kategorilerde en üst sırayı almayı başardı. ABD, kripto ATM’leri, dijital varlık borsaları, bankaların kripto para üniteleriyle entegresi üzere pek çok husus başlığının benimsenmesinde tepeye yerleşti. Birleşik Krallık ise, inovasyon ve teknoloji kategorisinin başında yer alıyor.

Kripto para ünitelerine yatırım yapmak, bilhassa de perakende ticaret uygulamalarının arttığı Covid-19 salgını sırasında epey tanınan hale gelmişlti. Lakin ekonomistler ve yatırım danışmanları, kripto paranın süratli bir halde kıymet kaybedebilecek epeyce değişken bir varlık olarak görülmesi ve birçok ülkenin kripto yatırımı ve ticaretini yahut kripto alanındaki şirketleri şimdi düzenlememesi nedeniyle dikkatli olunması istikametinde davette bulunmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap