Yüzde 15 Artan Bitcoin, Kilit Direnci Geride Bıraktı

Yüzde 15 Artan Bitcoin, Kilit Direnci Geride Bıraktı

Paylaş
Yüzde 15 Artan Bitcoin, Kilit Direnci Geride Bıraktı

Kriptokoin – Bitcoin, tarihsel olarak güçlü 100 günlük ortalama direnci iki aydan fazla bir süre boyunca ilk kez test etti.

Günlük grafikte yükselen kısa vadeli göstergelerle birlikteters bir baş ve omuz kırılması, 100 günlük engelin üzerinde 7.945 dolardan iknaedici bir hareket için bir alan olduğunu gösteriyor.

Daha yüksek seviyelerde meydana gelecek bir kırılma, ralliiçin 8.700 doları güçlendirecek.

Uzun vadeli görünüm, haftalık grafikte düşen bir kanaldahala Bitcoin ile nötr bir durumda kalıyor.

Uzun vadeli bir bitcoin fiyat direnci iki ay içinde ilk kezdevreye girdi.

Bitstamp verilerine göre, şu anda 7.945 dolarda bulunanyaygın olarak izlenen 100 günlük hareketli ortalama (MA), erken Asya işlemsaatlerinde kırıldı. Ancak bu hareket 8.000 dolar seviyelerinde gücünü yitirdive fiyatlar kısa sürede büyük engelin altına düştü.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, Bitstamp’ta 7.870 dolardanel değiştiriyor ve Cuma günkü en düşük seviye olan 6.853 dolardan yüzde14.8’lik bir kazanç sağlıyor. CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi tarafındanhesaplanan küresel ortalama fiyat, şu anda 24 saat bazında yüzde 4,6 artışla7.860 dolar seviyesinde bulunuyor.

100 günlük MA en son Ekim sonunda devreye girmişti. O zamanlar, ortalama çizginin üzerinde bir UTC kapanışı, aşağıda görüldüğü üzere 26 Ekim’den 28 Ekim’e kadar üç düz gün boyunca zor kalmıştı.

26 Ekim’den bu yana meydana gelen ve birçok kişinin Çin CumhurbaşkanıXi’nin blockchain teknolojisi hakkındaki cesaret verici yorumlarıyla bağlantılıolarak gördüğü keskin yükselişten sonra fiyat 7.400 $ seviyesine kadar düştü.

Esasen, bitcoin, ortalama engeldeki başarısızlıkla birlikteaşağı yönlü bir düşüş kaydetti ve Aralık ayında 6.500 doların altına düştü.

Bu nedenle, 7.945 dolarlık 100 günlük MA, önümüzdeki 24 saatiçinde dikkat edilmesi gereken seviye. UTC kapanışı daha yüksek bir olasılıkladaha güçlü alım yapmaya davet edecektir.

Teknik çizelgeler, oranların önemli ortalama direncinüzerinde ikna edici bir hareket lehine yığıldığını göstermekte.

Günlük Grafik

Bitcoin Pazartesi günü yüzde 5.52 oranında arttı ve günlük grafikte ters baş-omuz kopuşunu doğruladı.

Boğa tabanlı ters çevirme paterni 8,735 dolara yükselmekiçin kapıları açtı.

Kırılma, yükselen bölgeyi (yükselişi) 5 ve 10 günlük ortalamalarla desteklemekte. Ayrıca, 14 günlük göreceli güç endeksi, 27 Ekim’den bu yana en yüksek seviye olan 63.51 seviyesinde seyrediyor ve yükseliş eğilimini güçlendiriyor.

Kısa vadeli yükseliş durumu, fiyatların yazının yazıldığısırada beklenmedik görünse de, ters baş-omuz boyun çizgisinin eski direnç-dönüşdesteği altında şu anda 7.586 dolar seviyesinde kabul görmesi durumundazayıflayacak.

Haftalık grafik

Günlük grafikteki baş-omuz kırılması, satıcı tükenişini yedi gün içinde 22 Aralık’a kadar oluşan bir çekiç mum ve geçen haftaki doji mumu ile işaret etti.

Haftalık grafikte yükseliş eğilimi, ancak altı aylık düşen kanalın üst taraf kırılması durumunda teyit edilir. Şu anda, kanal direnci 8.000 dolarda bulunuyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap