Yüksek hacimli kripto borsası 7 büyük altcoin’in ticaretini sonlandırma kararı aldı

Yüksek hacimli kripto borsası 7 büyük altcoin’in ticaretini sonlandırma kararı aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Yüksek hacimli kripto borsası 7 büyük altcoin’in ticaretini sonlandırma kararı aldı

Investing.com – Süreç hacmine nazaran en büyük 7. kripto para borsası pozisyonundaki Bitstamp, ani bir kararla 7 altcoin’in ticaretine son verileceğini açıkladı. 

Bitstamp tarafından yapılan açıklamada Solana (SOL) başta olmak üzere Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), NEAR ve Sandbox’ın (SAND) 29 Ağustos tarihi prestijiyle süreç listesinden çıkarılacak altcoin’ler olacağı duyuruldu. Birinci olarak süreçlerin süreksiz olarak durdurulacağı belirtilirken münasebet olarak düzenleyici şartları gösterildi. 

Yüksek piyasa bedeline sahip altcoin’lerin ticaretinin askıya alınmasına karşılık bu varlıklar, kullanıcıların borsa hesaplarında tutulabilecek ve çekimi gerçekleşebilecek. Kripto borsası, ay sonu yapacağı düzenlemeden evvel yaptığı duyuruda kullanıcıların mevcut konumlarından ötürü güç duruma düşmemesi konusunda uyardı.

Bitstamp, büyük ölçekli altcoin’lerin ticaretini askıya almasına karşın borsa platformunda 30’un üzerinde kripto varlık ticareti devam ediyor. Kripto borsası, bu atılımıyla düzenlemelere ahenk konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

Bitstamp ile ilgili son gelişmelerde ise kripto platformunun global çapta genişleme eforu var. Borsanın CEO’su Jean-Baptiste Graftieaux, Haziran ayı sonlarında Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Holdings’in rehberliğinde finansman toplama çalışmalarına başladıklarını lisana getirdi. Toplanan fonların ise Avrupa ve Asya’daki hizmetlerin genişletilmesi, yeni pazarlara girilmesi ve Birleşik Krallık’taki varlığın güçlendirilmesi için kullanılacağı açıklandı. 

2011 yılında kurulan Bitstamp, kripto sanayisinin en eski kripto borsalarından biri. Merkezi Lüksemburg’da bulunan borsa, o devir iflas eden Mt.Gox borsasına rakip olarak kuruldu. 2018 yılında el değiştiren borsa, ABD’de de lisans alarak ticaret alanını genişletme yolunda kıymetli adımlar attı. 

Haziran ayında başlayan fon toplama eforlarının ise Bitstamp’ın türev ticaretini genişletme ve gelişmekte olan Asya pazarında yer edinme maksadına kıymetli bir katkı sağlaması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap