Yüksek enflasyon Arjantin’i doruğa oturttu!

Yüksek enflasyon Arjantin’i doruğa oturttu!

Paylaş
BTC Piyasası: Yüksek enflasyon Arjantin’i doruğa oturttu!

Ark Invest, Arjantin’deki Bitcoin (BTC) benimsenmesinin El Salvador’u geride bırakarak birinci sıraya yerleştiğini tabir etti.

Ark Invest araştırma ortağı David Puell yatırımcılara gönderdiği bir bildiriye nazaran, Arjantin’in BTC’ye olan ilgisinin El Salvador’dakinin önüne geçtiğini söyledi. Bilhassa de Arjantin’de yükselen enflasyon ve kripto yanlısı lider adayı, ülke çapındaki BTC kıymetini artıran ögelerin başında yer alıyor.

BTC Piyasası: Yüksek enflasyon Arjantin’i doruğa oturttu! 1

El Salvador’u solladı

Arjantin’in ekonomik ortamı, BTC yanlısı lider adayı olan Javier Milei’nin siyasi açıdan öne çıkmasına taban hazırladı. Puell, Milei’nin 13 Ağustos’ta ülkenin ön seçimlerinde kazandığı zaferin sadece Arjantin’in iktisat siyasetlerinde potansiyel bir değişimin sinyalini vermekle kalmayıp, birebir vakitte BTC bir artışı da tetikleyerek 24 saat içinde yüzde 20’den fazla artarak 10,2 milyon Arjantin pesosuna yükseldiğini belirtti.

Puell, Milei’nin Ekim ayında yapılacak genel seçimlerde başkanlık ihtimallerinin artması durumunda hem BTC’nin hem de Arjantin halkının satın alma gücünün büyük oranda artacağını ekledi. Kripto konusunda öne çıkan ülkeleri ele alan Puell, Arjantin’in BTC’yi benimseme konusunda El Salvador’un önüne geçtiğini tabir etti. Yüksek enflasyonla boğuşan Arjantin’e BTC dopinginin nasıl tesir edeceği ise merakla bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap