Yuga Labs, OpenSea’den ayrılık kararı aldı

Yuga Labs, OpenSea’den ayrılık kararı aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Yuga Labs, OpenSea’den ayrılık kararı aldı

OpenSea’nin telif hizmetlerinde değişikliğe gitmesi, Yuga Labs’in yansısını çekti, Şirket, platformdan ayrılacağını duyurdu.

NFT dünyasının tanınan platformlarından olan OpenSea‘ye reaksiyon giderek büyüyor. Telif hizmetlerinde değişiklik yaptığını belirten firma, Yuga Labs başta olmak üzere pek çok şirketin ve kullanıcının yansısına maruz kaldı. Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yaratıcılarından olan Yuga Labs, OpenSea’den çekildiğini belirtti.

OpenSea’ya reaksiyon giderek büyüyor

2022’de operatör filtresini duyuran OpenSea, NFT ve kripto bölümünde olumlu bir geri dönüş almıştı. Telif fiyatları ve martketplace konusunda kolaylık sağlayan platform, operatör filtresi hizmeti kaldıracağını açıkladı. Bu duyuruyla birlikte NFT kesimindeki karışıklığı tetikledi.

Yuga Labs başta olmak üzere birçok şirketten OpenSea’ya yönelik reaksiyon geldi. Mukaveleler ve yeni koleksiyonlar için OpenSea takviyesinden vazgeçtiğini açıklayan Yuga Labs, BAYC tarafındaki hareketliliği de beraberinde getirdi. Yuga Labs CEO’su Daniel Alegre, X’te bir gönderi yayımlayarak OpenSea’nin Seaport ile ilgili akıllı kontratını kademeli olarak sonlandıracağını tabir etti. Alegre son yaşanılanlar hakkında “Yuga, içerik oluşturucuların telif haklarının korunmasını savunuyor” dedi. Yuga Labs’in OpenSea’dan ayrılmasının Şubat 2024’e kadar tamamlanması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap