Yield Guild Games (YGG) neden düştü?

Yield Guild Games (YGG) neden düştü?

Paylaş
BTC Piyasası: Yield Guild Games (YGG) neden düştü?

Oyun projelerinden birisi olan Yield Guild Games (YGG), yaşadığı güçlü yükseliş dalgasının çabucak akabinde spekülasyon nedeniyle düşüş yaşadı.

Play to Earn (P2E) projesi olan Yield Guild Games, uzun vadeli düşüşlerin akabinde piyasanın dikkatini çeken bir boğa koşusu yaşadı. Proje, Lonca İlerleme Programı (GAP) dördüncü dönemini tanıtarak ilgiyi üzerine çekti. Yield Guild Games, güçlü yükselişler ve piyasanın iştahıyla birlikte popülerliğini artırdı.

Projenin yaşadığı boğa koşusu, spekülasyonlar sonucunda tamamlandı ve sonrasında YGG’nin fiyatı 0,32 dolar seviyesine kadar indi.

Yield Guild Games (YGG), kurumsalların adımları nedeniyle düştü

Kripto dalında oyun projelerinin son vakitlerde verimli olmadığı görülüyor. Lakin birçok proje, kısa periyodik yükseliş senaryoları ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bunlardan birisi olan Yield Guild Games (YGG), proje geliştirmeleri kapsamında attığı adımlar ile birlikte son günlerin en çok yükselen kripto parası oldu.

YGG, 3 Ağustos tarihinden itibaren yaşadığı yükseliş ile yüzde 443‘lük bir ivme kazandı. Bu yükseliş, geçtiğimiz hafta YGG’yi tepeye taşıdı. 1 dolar düzeyinden dönen YGG, şimdiki durumda 0,34 dolar düzeyinde hareket ediyor. Akıllara ise bu düşüşün ardındaki nedenler geliyor.

BTC Piyasası: Yield Guild Games (YGG) neden düştü? 1

YGG’nin bu düşüşünün ardındaki neden olarak ise spekülasyon sonucu yer alıyor. On-chain data inceleme platformu Lookonchain, YGG tarafındaki hareketliliği kaleme almıştı.

Lookonchain‘in raporuna nazaran, kurumsal yatırımcılardan DWF Labs elinde bulunan YGG’leri Binance tarafına aktardı. Bu transfer milyonlarca dolar kıymetindeydi ve yatırımcıları hareketlendirmeye yetti. Lookonchain’in bir öbür verisinde de Youbi Capital’in Binance’e YGG aktardığı görüldü.

Kurumsalların borsalara YGG taşıması ve bu bilgilerin yatırımcılara yansıması ile birlikte gelen yüksek satış baskısı, YGG’nin yükselen trendini bozmaya yetti.

Kurumsal isimlerin attığı adımlar, yatırımcıların vereceği reaksiyonla hakikat orantılı olarak bir spekülasyona dönüşebiliyor ve bunun sonucunda fiyat dalgalanmaları meydana gelebiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap