Yeni Kripto Fonu 20 Milyon Dolar Toplamayı Başardı

Yeni Kripto Fonu 20 Milyon Dolar Toplamayı Başardı

Paylaş
Yeni Kripto Fonu 20 Milyon Dolar Toplamayı Başardı

NGC Ventures’ın son yaptığı açıklamalara göre Fon II için yaklaşık olarak 20 milyon dolar fon toplamayı başardı.

Fon II

Yapılan açıklamalara göre Fon II’nin toplamayı hedeflediği fon miktarı 25 milyon dolardı. Bunun yanında Fon II’nin token, hisse senedi ve yapılandırılmış ürünler satın almanın yanı sıra quant ticareti, staking işlemleri ve madenciliğe kadar çok çeşitli yatırım stratejileri uygulayacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan NGC’nin kurucu ortağı Tony Gu‘nun Ağustos tarihli bir blog yazısında işaret ettiği gibi girişim firması, farklı piyasa araçlarına göre farklı yatırım araçlarına odaklanan ve “hızlı büyüme yani enflasyon, yavaş büyüme yani deflasyon gibi her türlü piyasa koşulunda yatırım stratejisi” olarak tanımladığı bir strateji benimsiyor.

Bunların yanında Singapur merkezli NGC, 2017 yılında ilk fonunu kurdu ve bugüne kadar Algorand, CoinFLEX ve DappReview da dahil olmak üzere 50’den fazla projeye yatırım yaptı. NGC genel müdürü Jack Lu‘ya göre, firma ilk fonundan yaklaşık 5 kat getiri elde etti ve şu anda yönetimde yaklaşık 400 milyon dolarlık varlık var.

The Block’un yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre ise NGC 2019 yılında, diğer iki Asya merkezli fon olan Fenbushi Capital ve Dragonfly Capital ile birlikte en aktif on kripto fonu arasında yer alıyor.

En Aktif 10 Kripto Fonu

2019 Şubat ayında Crypto Fund Research yayınladığı bir araştırma raporu ile en aktif 10 kripto fonunu listelemişti. Bu listelemeye göre en aktif 10 kripto para fonu şu şekildeydi:

Digital Currency GroupPantera CapitalDraper AssociatesBlockchain CapitalBoost VCFenbushi CapitalHyperChain CapitalHASHEDCoinsilium Group

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap