Yeni halka arz tezi ortalığı karıştırdı: Bu kere farklı bir kesimden

Yeni halka arz tezi ortalığı karıştırdı: Bu kere farklı bir kesimden

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni halka arz tezi ortalığı karıştırdı: Bu kere farklı bir kesimden

Investing.com – Ripple, son yıllarda SEC ile olan dava sürecinin uzamasıyla yaşadığı problemlere karşın faaliyetlerine devam ederek kesiminde başarılı işlere imza atmaya devam etti.

Bazı piyasa iştirakçileri ise vakit zaman Ripple hakkındaki yorumlarında SEC davasının aşılmasının akabinde şirketin halka arza hazırlanacağı konusunu gündeme getiriyor. Son olarak bu uzmanlardan biri olan Linda Jones, Ripple Labs’ın halka arz durumunu bilgileri kullanarak kıymetlendirdi.

Tecrübeli Wall Street yatırımcısı, Pitchbook’tan aldığı bilgileri kullanarak özel şirketlerin geçmiş periyot bilgilerine nazaran başarılı çıkışlarını tahlil eden bir algoritma üzerinde durdu. Algoritmaya nazaran ise sonuç, Ripple’ın halka arz olma talihinin %98 olduğunu gösterdi.

Piyasa iştirakçileri tarafından şirketin önündeki en büyük pürüz SEC davası olarak görülüyor. Mevcut durumda Ripple’ın kazandığı davanın temyize gideceği görülürken davanın nihayetinde Ripple lehine sonuçlanmasının akabinde halka arz sürecinin de yakın vakitte başlayabileceği varsayım ediliyor.

Linda Jones, Pitchbook’un son 5 yıldaki 64.000 başarılı halka arz, birleşme ve satın alma sürecini kıymetlendirerek oluşturduğu algoritmanın son derece kapsamlı bir çalışmanın eseri olduğuna vurgu yaptı. Bir şirketin halka arz başarısına odaklanan çalışma, süreç için bir vakit çizelgesi sunmuyor, lakin bilgiler Ripple’ın muhtemel bir halka arza uygunluğunu yüksek oranla onaylıyor.

XRP’de son durum

Ripple’ın lokal varlığı XRP bu yaz en çok gündeme gelen kripto para üniteleri ortasında yer aldı. Bilhassa SEC davasının akabinde yükseliş varsayımlarının odak noktası olan XRP için katalizör olarak görülen gelişmelerden biri de Ripple’ın halka arzı olarak görülüyor.

Uzmanlar, Ripple’ın SEC davasını başarılı bir formda nihayete erdirmesinin XRP’ye çekiş kazandıracağına inanırken devam eden süreçte mümkün bir halka arzla XRP’nin uzun soluklu bir ralliye başlayacağını düşünüyor.

XRP, son 2 haftalık süreçte yatay bantta hareketine devam ediyor. Yatay görünümün üst bandında 0,54 dolar net bir direnç düzeyi olarak görülürken 0,5 dolar düzeyi, kripto para için kritik bir dayanak noktası olarak yeniliğini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap