Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili

Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili

Geçtiğimiz haftayı sakin geçiren Bitcoin ve altcoinler, Temmuz ayının son virajına düşüş ile girdi. Bu yazımızda Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) kripto para ünitelerinin teknik görünümü inceleyeceğiz.

Bitcoin (BTC)

Haziran ayının ortasında 25 bin dolar düzeyinden 30 binlere sıçrayan Bitcoin bir müddettir yatay trend sergiliyor. Lakin başkan kripto para ünitesinin son günlerde kanalın alt düzeyinde çok fazla geziyor. Yatırımcıların bir kısmı bu durumu alım fırsatı olarak görürken öbür taraf kaygılı.

BTC Piyasası: Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili 1Bitcoin / Dolar grafiği.

Tam 1 aydır 31.275$-29.700$ aralığında süreç gören Bitcoin an itibariyle 29.779$ düzeyinde alıcı buluyor. 4 saatlik grafiğin dip/tepe tahliline nazaran BTC fiyatı daha düşük taban ve doruklar ile düşüş eğilimi gösteriyor.

BTC, gün başından bu yana %0,99 bedel kaybetti.

Ethereum (ETH)

BTC’nin akabinde gelen piyasa bedeli en büyük altcoin Ethereum da güne negatif başladı. Bitcoin dominansındaki artış, ETH coin üzerinde negatif tesir oluşturuyor.

BTC Piyasası: Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili 2Ethereum / Dolar grafiği.

Akıllı mukavele platformunun altcoini ETH, geçtiğimiz hafta 1.913$ direncini aşamamasının akabinde düştü. Ethereum an itibariyle 1.870$ etiketiyle alıcı buluyor. Dip/tepe verisi, ETH kelam konusu seviyeyi geçmediği takdirde düşüş eğiliminin devam edebileceğini ortaya koyuyor.

ETH, haftanın birinci saatlerinde %0,97 düştü.

Ripple (XRP)

SEC davasında yargıç Torres’in verdiği kararın akabinde uçuşa geçen Ripple, kârını bir müddet korusa da yavaş yavaş düşmeye başladı.

BTC Piyasası: Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili 3Ripple / Dolar grafiği.

XRP, geçtiğimiz hafta oluşturduğu 0,72$ orta dayanağını kaybettiği takdirde 0,56$’a kadar satış yiyebilir. Kripto para ünitesi an itibariyle 0,725$ civarında alıcı buluyor.

XRP haftanın birinci saatlerinde %1,84 düştü.

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Yükselen Altcoinleri!

Kripto para piyasası Temmuz’un ikinci haftasını sakin geçirdi. Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı sakin seyrederken kimi altcoinler öne çıktı. CoinGecko datalarına nazaran evvelki haftanın en çok yükselen altcoinleri sırasıyla şu halde:

BTC Piyasası: Yeni Hafta Satıcılı Başladı! Bitcoin, Ripple, Ethereum Tahlili 4
  • XDC Network (XDC) : %50
  • Kaspa (KAS) : %17,97
  • Chainlink (LINK): %15,92
  • Casper (CSPR): %9,95
  • Maker (MKR): %9,95
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap