Yeni boğa koşusu: Bitcoin ETF’leri

Yeni boğa koşusu: Bitcoin ETF’leri

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni boğa koşusu: Bitcoin ETF’leri

Matrixport, SEC’nin birkaç spot Bitcoin ETF’ini peş peşe onaylayarak bir sonraki boğa koşusunu tetikleyebileceğini belirtti.

Kurumsalların Bitcoin‘e bakış açısı, ABD’nin iktisat alanındaki atakları ve kripto para dalındaki çalkantılı durumlar gündemi bir epey meşgul ediyor. İflasların ve çöküşlerin yaşandığı kripto, 2023 yılı boyunca toparlanmaya ve yine yapılanmaya ağır mesai harcadı. Kurumsallar da son vakitlerde kriptoya ve özellikle Bitcoin’e ilgi duyuyor.

BlackRock ile başlayan ve birçok kurumsalın devam ettirdiği spot Bitcoin ETF müracaatları ise beklentileri yükseltti. Matrixport, ETF müracaatlarının peş peşe onaylanmasıyla birlikte yeni bir boğa koşusunun yaşanabileceğini düşünüyor.

“Birkaç spot Bitcoin ETF’inin peş peşe onaylanması boğayı tetikleyebilir”

ABD odaklı kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport, SEC’nin muhtemel birkaç spot Bitcoin ETF’ini onaylamasıyla ralliyi başlatabileceğini aktardı.

BTC Piyasası: Yeni boğa koşusu: Bitcoin ETF’leri 1

Matrixport, Perşembe günü yayımladığı raporda spot Bitcoin ETF’lerine değindi. Matrixport, muhtemel bir senaryo olarak, SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini art geriye onaylayabileceğini irdeledi. Bu duruma değinen Matrixport, bir sonraki boğa koşusunun SEC’nin elinde olduğunu açıkladı.

Araştırma müdürü Markus Thielen, ETF sağlayıcılarının perakende ve kurumsal sermayeyi çekmek için büyük bir pazarlama harcamalarında bulunacaklarını söyledi. Thielen’e nazaran, başlayan süreç ve harcanan para boğa için sinyal niteliği taşıyacak.

Matrixport, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) ağır bir biçimde tercih edildiği devirde, 43,5 milyar dolar varlık yönettiğini açıkladı. Bu devirde Şirket, yıllık 870 milyon dolarlık bir idare fiyatı de elde etti.

Hatırlatmak gerekirse, SEC, Grayscale’in GBTC dava müracaatına ve ARK 21Shares Bitcoin ETF’inin tekrar dosyalanmasına önümüzdeki hafta karşılık verecek. Başka taraftan, düzenleyicinin eylül ayının birinci haftasında başka yedi bitcoin ETF müracaatına karşılık vermesi bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap