Yeni Bitcoin adresleri ve altın haç sinyali, BTC fiyatının toparlanacağına işaret ediyor

Yeni Bitcoin adresleri ve altın haç sinyali, BTC fiyatının toparlanacağına işaret ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni Bitcoin adresleri ve altın haç sinyali, BTC fiyatının toparlanacağına işaret ediyor

Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü bir konsolidasyona girdi ve bir müddettir 29.000 dolar düzeyinde süreç görerek yatırımcıların bastırılmış fiyat oynaklığı ortasında karışıklığa yol açtı.

Bununla birlikte Bitcoin için zincir üzerindeki datalar, ağ aktivitesinde genel bir güzelleşme olduğunu gösteriyor. BTC fiyatı kısa mühlet evvel 32.000 dolardan 29.000 dolara düzeltilirken toplam yeni Bitcoin adres sayısı artmaya devam etti. Kripto para analisti Ali Martinez durumu şöyle yorumladı:

Zincir üzerindeki öteki göstergeler de Bitcoin için yükseliş momentumuna işaret ediyor. Martinez şöyle açıklıyor:

Altın haç göstergesi, Bitcoin fiyatında toparlanmaya işaret ediyor

Kripto alım satım analisti TradingShot, geçen hafta 4 Ağustos’ta TradingView’de yayımlanan bir yazıda Bitcoin’in tarihte üçüncü kere altın haç göstergesini geçtiğini belirtti. Münasebetiyle bu, yeni bir rekor düzeye hakikat yeni bir boğa rallisinin başlangıcı olabilir.

Altın haç deseni, kısa vadeli hareketli bir ortalama uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında, yani 50 DMA 200 DMA’yı geçtiğinde gerçekleşir. Bu temelde kripto para ünitesi için olumlu bir eğilime işaret eder. Evvelki iki altın haç örneğinde, BTC fiyatı daha sonra değerli ölçüde yükselmiştir.

TradingShot, evvelki altın haç döngülerine atıfta bulunarak BTC için bir sonraki üst taraflı amacın mevcut ATH, yani 69.000 dolar olacağını belirtti.

Bir Siyah Kuğu olayına benzeyen, Mart 2020’de COVID-19 kaynaklı çöküşün eşsiz şartlarının, olağan sistemi süreksiz olarak bozduğunu belirtmek kıymetlidir. Uzmanlar, 2024 yılında BTC’nin yarılanmasının yeni bir piyasa döngüsü başlatabileceğini öngörüyor. Lakin kısa vadede Bitcoin’in fiyatının 29.000 doların altına düşebileceğine dair kaygılar var.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap