Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’de Satış Dalgası Bitmemiş Olabilir

Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’de Satış Dalgası Bitmemiş Olabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’de Satış Dalgası Bitmemiş Olabilir

Bitcoin BTC’nin yalnızca 48 saat içinde yaklaşık 30.000 dolardan 25.000 dolara düşmesi, yatırımcıları değerli ölçüde likidasyonla karşı karşıya bıraktı. Fakat bu ani düşüş hareketi öykünün sonu olmayabilir. Madenci istatistiklerine daha derinlemesine bakıldığında kıymetli bir durum var. Buna nazaran, belli şartların devam etmesi halinde öbür bir fiyat çöküşünün ufukta olabileceği ortaya çıkıyor. Birincil tasa Bitcoin’in hash gücü ve madencilerin ellerindekileri boşaltmaları için artan baskı etrafında dönüyor.

Bitcoin madencilerinin ikilemi

Bitcoin’in fiyatının 25.000 dolara düşmesi kısa bir vakit dilimi içerisinde kıymetli likidasyonları tetikledi. Tekrar de, bu düşüş eğiliminin kendini tekrarlama mümkünlüğü kelam konusu. Bu denklemdeki kilit faktör, artmaya devam eden hash gücü. Şayet hash gücü yüksek kalır ve fiyat süratle toparlanmakta zorlanırsa bu durum da farklı bir gelişme oluyor. Bitcoin BTC madencileri ellerindekileri satmak zorunda kalıyor.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’de Satış Dalgası Bitmemiş Olabilir 1

Bitcoin BTC’nin 7 günlük ortalama hash gücü şu anda yaklaşık 409 milyon TH/s düzeyinde. Öteki taraftan hiçbir yavaşlama belirtisi göstermemekte. Hash gücünün yükselmesi ekseriyetle olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Öteki taraftan, düşen BTC fiyatlarıyla birleştiğinde problemli hale geliyor. Yüksek hash gücü madencilik sürecini daha kıymetli hale getiriyor. Piyasa şartları madencilerin lehine değişmediği sürece, BTC varlıklarını satma baskısı ağırlaşabilir.

Madenci rezerv büyümesi

Özellikle, hash gücü yükselmeye devam ettikçe madenciler tarafından tutulan Bitcoin BTC ölçüsünü temsil eden madenci rezervi de artıyor. Bitcoin’in yükselişinin son evresinde, yaklaşık 26.000 dolardan 31.500 dolara yükseldiğinde, madenci rezervi 1,82 milyon BTC’den 1,84 milyon BTC’ye çıktı. Bu 200.000 BTC’lik büyüme, son fiyat düşüşünden sonra gerçekleşti. Madenciler şartların kendi lehlerine geliştiğini görmezlerse değeri bir atak gerçekleşiyor. Buna nazaran, bu Bitcoin rezervleri eninde sonunda satılabilecekleri borsaların yolunu buluyor.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’de Satış Dalgası Bitmemiş Olabilir 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu gelişmeler ışığında, yatırımcılar dikkatli olmalı. Ayrıyeten Bitcoin BTC’nin fiyat hareketlerini yakından izlemeliler. Hash gücü yüksek kalmaya devam ederken bir toparlanma rallisi gecikirse değerli bir atak gelecek. Buna nazaran bu durum potansiyel olarak bir satışı tetikleyecek. Hash gücü, madenci rezervleri ve BTC fiyatları ortasındaki karmaşık etkileşim, kripto para piyasasında dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap