Yatırım Efsanesi: Çökse Bile Bitcoin ve Bunları Alacağım!

Yatırım Efsanesi: Çökse Bile Bitcoin ve Bunları Alacağım!

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırım Efsanesi: Çökse Bile Bitcoin ve Bunları Alacağım!

2020’de COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik daralma, global resesyon beklentisini güçlendirdi ve birçok uzman, yalnızca hudutlu sayıda varlığın kurtarıcı olacağını öne sürdü. Bunlardan biri olan Robert Kiyosaki, artık elini yükseltiyor ve tabanı görseler bile, Bitcoin satın almaya devam edeceğini söylüyor.

Robert Kiyosaki, tarihi tabanlara ulaşsalar bile alıcı olacağını söyledi

‘Zengin Baba, Fakir Baba’ kitabının muharriri olan tanınan finans muharriri Robert Kiyosaki, bir müddettir altın, gümüş ve Bitcoin’in en sesli destekçisiydi. Yeni açıklamalarında, altın ons başına 1.000 dolara düşse bile sarı metal, gümüş ve Bitcoin satın almaya devam edeceğini söylüyor.

Kiyosaki’nin son açıklamaları, uzman Steven Van Metre’nin son YouTube görüntüsünde altın fiyatlarının düşmek üzere olduğunu belirttiği kelamlarına yönelikti. Böylelikle bir sefer daha ekonomik krizlerde yalnızca altın, Bitcoin ve gümüşün kurtarıcı olacağı tezini lisana getirdi.

Kiyosaki, bugün Twitter hesabından, “Saygı duyduğum Steve Van Meter altının 1000 dolara düşeceğini kestirim ediyor. Piyasaların altının yükselmesini beklemekten yorulduğunu belirtiyor. Altın 1000 dolara düşerse daha fazla alırım. Ben trader değil yatırımcıyım. Benim için Altın, Gümüş ve Bitcoin gerçek paradır. Bana nazaran nakit (dolar) çöp” diye yazdı.

Robert Kiyosaki’ye nazaran Bitcoin 100.000 dolara ulaşacak

Yakın tarihli bir tweet’te Kiyosaki, Bitcoin’in yakında 100.000 dolar düzeyine ulaşabileceğini varsaydı. Bunun nedeni son birkaç aydır söyledikleriyle birebir: Kiyosaki, Fed’e güvenmiyor.

Kiyosaki, BTC “halkın parası” olduğu için 20.000 doların altına düştüğünde Bitcoin’in Fed tarafından kurtarılmasına gerek olmadığını tweetledi. Bu nedenle, önder kripto para ünitesinin 100.000 dolar tepesine yükselmesini bekliyor.

BTC Piyasası: Yatırım Efsanesi: Çökse Bile Bitcoin ve Bunları Alacağım! 1

Mart ayında ABD’de meydana gelen ve ortalarında Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın da bulunduğu yaklaşık 10 büyük bankanın kapandığı son bankacılık krizinin akabinde, ABD hükümeti bir kurtarma paketi hazırladı. Kriptokoin.com olarak bu günlerde yaşananları detaylı olarak raporladık.

Altın piyasasında neler yaşandı?

Altın fiyatları Cuma günü, Fed yetkililerinin en az bir faiz artırımına daha gidileceği tarafındaki tezleri güçlendiren şahin yorumlarının sürüklediği sert düşüşler yaşadı. Perşembe günü iki merkez bankası yetkilisi, Fed’in bir sonraki para siyaseti duyurusu öncesinde 22 Nisan’dan 4 Mayıs’a kadar sessiz bir periyoda girmeye hazırlanırken, enflasyonu dizginlemek için daha fazla faiz artırımına muhtaçlık olduğunu yineledi.

RJO Futures’ın kıdemli piyasa stratejisti Bob Haberkorn, geçen hafta Reuters’e bir faiz artırımının başlangıçta altının cazipliğini azaltacağını, son bir duraklamanın ise altını ATH düzeylerine çıkaracağını söyledi. “Fed, iktisada önemli ziyan vermeden faiz oranlarını artıramayacağı bir kırılma noktasına geldi” diye ekledi.

BTC Piyasası: Yatırım Efsanesi: Çökse Bile Bitcoin ve Bunları Alacağım! 2

Geçen hafta ons başına 2.000 dolar hududunu aşan spot altın, Pazartesi sabahı Asya ticaretinde ons başına 1.980 dolardan süreç görüyor. Son vakitlerde, birçok uzman altının ons başına 2.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmaya hazır olduğunu sav ediyor. Bununla birlikte, sarı metal, ikna edici bir biçimde ihlal etmeyi ve gayenin ötesine geçmeyi güç buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap