Yatırım Devi ABD’yi Bitcoin Konusunda Uyarıyor!

Yatırım Devi ABD’yi Bitcoin Konusunda Uyarıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi ABD’yi Bitcoin Konusunda Uyarıyor!

Ark Invest Baş Fütüristi Brett Winton, ABD’nin kripto para ünitesini sıkı bir halde dizginlemeye çalışmak yerine Bitcoin (BTC)’yi kucaklamasının daha yeterli olacağını düşünüyor. Bu ortada K33 Research, kriptonun artık bir alıcı piyasası olduğunu belirtiyor. Lakin, “temelde şahane haberlerin pahasını bilmeyen” bir piyasa olduğunu söylüyor.

ABD’nin Bitcoin (BTC)’ye açtığı savaş çıkarlarına ziyan veriyor!

Ark Invest Baş Fütüristi Brett Winton’a nazaran, ABD’nin Bitcoin’i yaralama teşebbüsleri, ABD’nin uzun vadeli stratejik çıkarlarına ziyan veriyor. Winton, Bitcoin (BTC)’nin yükselişini engellemeye yönelik atılımların boş olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, bu atakları “İngilizce’nin üstünlüğünü tehdit ettiği için” lisan çeviri teknolojisinin peşine düşmeye benzetiyor. Bu bağlamda Winton, şu açıklamayı yapıyor:

ABD dolar sisteminin üstünlüğünü tehdit ettiği için Bitcoin’i öldürmeye çalışmak, İngilizce’nin üstünlüğünü tehdit ettiği için lisan çeviri teknolojisini öldürmeye çalışmak üzeredir. Her iki teknoloji de, daha sürtünmesiz bir biçimde benimsendiğinde, İngilizce/dolar sisteminin halihazırda sahip olduğu güç yasası avantajını dikleştirme eğilimindedir.

Yorumlar, SEC’in BlackRock, Fidelity, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco ve Valkyrie üzere varlık yöneticilerinin spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararları Ekim ayının ikinci yarısına ertelemesinden yalnızca birkaç gün sonra geldi. Düzenleyici kurum, Ağustos ayının başlarında Ark ve 21Shares’in talep ettiği misal bir fonu ertelemek için harekete geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi ABD’yi Bitcoin Konusunda Uyarıyor! 1

K33 Research: Kripto piyasası bu olaya gerçek pahasını vermiyor!

Kripto araştırma firması K33 Research’e nazaran piyasa, ABD spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyelini hafife alıyor. Kıdemli analist Vetle Lunde ve Lider Yardımcısı Anders Helseth yeni bir raporda, “Bu bir alıcı piyasası. Yani, fiyatların yükselmesi ‘gerekirdi’” diye yazıyor. Analistler, spot bir Bitcoin ETF onayının “muazzam” girişleri çekmesi ve Bitcoin üzerinde değerli bir alım baskısı yaratması gerektiğini belirtiyor. Başka taraftan, bir ret yalnızca statükoyu koruyacak. Bu yüzden analistler, “Piyasa temelde şahane haberlere gereğince bedel vermiyor” diyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Grayscale, SEC’e karşı devam eden uğraşında bir zafer kazandı. Bu, Bitcoin fiyatının %6’lık artışına yol açtı. Bununla birlikte SEC’in BlackRock, Fidelity, VanEck, WisdomTree, Invesco, Bitwise ve Valkyrie’den gelen yedi spot Bitcoin ETF teklifini Ekim ortasına kadar ertelemesiyle BTC büsbütün geri çekildi. Bu ortada, Bloomberg analistleri spot Bitcoin ETF’lerin bu yıl onaylanma mümkünlüğünü %75 olarak öngörüyor. Lunde ve Helseth, bu durumu göz önüne alarak, piyasanın değerlemesinin yanlış olduğunu (düşük) söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi ABD’yi Bitcoin Konusunda Uyarıyor! 2

Türev piyasa hassaslığının bir anda değişmesi mümkün

Analistler, fonlama oranları, CME baz ve gelecek ay primleri Ağustos ortasından bu yana daima olarak ortalamanın altında seyrederken, kripto türevleri piyasasındaki hassaslığın olumsuz olmaya devam ettiğini söylüyor. Lakin bu hassaslığın bir anda değişmesinin mümkün olduğunu da belirtiyorlar. Bu doğrultuda analistler, Bitcoin konusunda şu açıklamayı yapıyor:

Mevcut türev piyasasından çok fazla sinyal çıkarmamalısınız. Piyasa karamsar lakin inançsız. Açık faiz sabit kalıyor ve Bitcoin vadeli süreç ETF’lerine kıymetli bir akış yok. Opsiyon piyasasının, traderların yükseliş yahut düşüş eğilimlerini ölçen çarpıklığı epeyce değişken.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap