Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor!

Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor!

Avustralya merkezli yatırım firması Carnegie’nin kurucusu Mark Carnegie, bir röportajda kripto para ünitelerinde ilgi artışı beklediğini açıkladı. İşte detaylar…

Carnegie, kripto para üniteleri için umutlu

Avustralyalı ünlü yatırımcı ve M.H. Carnegie & Co’nun kurucu ortağı Mark Carnegie, kripto para piyasasında son periyotta yaşanan aksaklıklara karşın kripto paralara olan ilginin değerli bir canlanma yaşayacağını öngörüyor. Sky News’e verdiği son röportajda Carnegie, Terra LUNA ve FTX çöküşleri üzere olayların öncelikle emniyetli yatırım fonlarının eksikliğinden kaynaklandığını, bunun da kayıplara yol açtığını ve kripto bölümündeki coşkuyu soğuttuğunu vurguladı. Bununla birlikte, kurumsal dayanak ve düzenleyici iyileştirmelerin yeni bir kripto benimseme dalgasının önünü açtığını itimatla tabir etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor! 1

Carnegie, BlackRock ve Fidelity üzere kurumsal oyuncuların kripto alanındaki değerli rolünü vurguladı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, kısa müddet evvel bir Bitcoin ETF’si için müracaatta bulunarak kripto varlıkların artan kabulüne ve meşruiyetine işaret etti. Fidelity de emsal ataklarla uğraşa katılıyor. Carnegie’ye nazaran, bu adımlar varlık sınıfını neredeyse “yasallaştırmak” için çok değerli ve perakende yatırımcılar için çok gereksinim duyulan müdafaayı sağlayacak. Ünlü isim, şunları söyledi:

Yatırım fonlarına olan talep artıyor. Kurumsal seviyede takviye de artıyor. Artık ferdî yatırımcı için inançlı bir kripto fonu yatırımı gerekiyor. Küçük yatırımcı artık bu talebi daha yüksek sesle lisana getiriyor. Düzenlemeler geliştikçe fonlar da gelişecektir. Bu fonların hangi kripto para üniteleriyle oluşturulduğu, bu kripto para ünitelerinin likiditesi ve güvenliği çok değerli. Ayrıyeten yatırımcı istediği vakit fondan adil bir fiyatla çıkabilmeli. Tüm bunlar geliştikçe talep de artacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Büyük Kripto Para Dalgası Geliyor! 2

“İsteseniz de istemeseniz de”, kriptolar geliyor

Geçen yıl kripto dalında yaşanan iflasların pek çok kişinin temkinli davranmasına yol açtığını kabul etmekle birlikte Carnegie optimistliğini koruyor ve bu kripto benimseme dalgasının kaçınılmaz olduğunu vurguluyor. “İsteseniz de istemeseniz de, geliyor” dedi. Piyasadaki son zorlukların yatırımcıları ve kurumları kripto alanında daha istikrarlı ve muteber yatırım seçeneklerine odaklanmaya ittiğine inanmakta.  Kripto piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla kurumsal takviye kazandıkça, Carnegie insanların makul kripto para ünitelerine ve yatırım fonlarına güvenmeye başlayacağını varsayım ediyor.

Güvenli ve sağlam yatırım eserlerinin yaratılması, kişisel yatırımcılar ortasında ilgi ve iştiraki artırmak için çok kıymetli olacaktır. Carnegie’nin iddiaları, kripto para dalının popülerlik ve yaygınlık açısından yenilenmiş bir patlamaya şahit olacağına dair bir inançla desteklenmekte. Kurumsal takviyenin arttığı ve ferdi yatırımcıların daha inançlı yatırım yolları talep ettiği kripto piyasası, değerli bir dönüşümün eşiğinde üzere görünüyor. Düzenlemeler gelişmeye devam ettikçe ve yatırım fonları daha sofistike hale geldikçe, kripto para ünitelerine olan ilginin artma potansiyeli yakın görünüyor. Mark Carnegie’nin dediği üzere, “Hoşunuza gitse de gitmese de kripto patlaması geliyor.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap