Yatırım Danışmanı: Bu Kripto Parada Durum Artırma Zamanı!

Yatırım Danışmanı: Bu Kripto Parada Durum Artırma Zamanı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Bu Kripto Parada Durum Artırma Zamanı!

Yaz rehaveti çökerken, Bitcoin fiyatı süreksiz bir düzlüğe ulaşmış üzere duruyor. Bu nedenle yatırımcıların Ağustos ayında emsal bir modele hazırlıklı olması gerekebilir. Pekala, nasıl bir konum almak gerekiyor? İşte yatırım danışmanı Ric Edelman’ın en büyük kripto para ünitesine yönelik söyledikleri…

Lider kripto parada konumları artırma vakti geldi

Coin Metrics’e nazaran, piyasa bedeline nazaran en büyük kripto Haziran’da %12’lik kıymetli artışa şahit oldu. Daha sonra Temmuz ayını yaklaşık yüzde 3,5 düşüşle tamamlayacağı varsayım edilmekte. Geçtiğimiz hafta Bitcoin yüzde 1,9’luk bir düşüşle kapandı. Böylelikle üst üste beşinci haftalık düşüşünü ve 9 Haziran’dan bu yana en makus performansını sergiledi. CoinGecko tarafından bildirildiği üzere, tarihî olarak, üçüncü çeyrek Bitcoin için en zayıf devir olmuştur. 2014 yılına kadar ortalama çıkar yalnızca yüzde 4,67’dir. Bitcoin’in başlangıcından bu yana dokuz çeyrekten yalnızca dördünde müspet üçüncü çeyrek büyümesi görülmüştür.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Bu Kripto Parada Durum Artırma Zamanı! 1

Son devirdeki düşüş eğilimine karşın, Bitcoin yıl içinde yaklaşık %77 artış gösterdi. Bu nedenle, yatırımcılar ortasında optimistlik yaratıyor. Son XRP kararı, Kongre’de ilerleyen kripto mevzuatı, çok sayıda Bitcoin ETF uygulaması ve 2024 baharı için planlanan yaklaşan Bitcoin halving’i üzere çeşitli faktörler gelecekte Bitcoin için potansiyel yükselişi körüklüyor. 300 milyon doları yöneten Edelman Financial Engines’in kurucusu Ric Edelman da bu mevzulara dikkat çekti. Bu faktörlerin önümüzdeki altı ay içinde Bitcoin fiyatını kıymetli ölçüde yükselteceğine inanmakta.

Kısa vadede duraklama var

Ancak Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Edelman kısa vadede piyasada daha dingin şartlar bekliyor. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi Lideri Gary Gensler’in kripto konusundaki tavrını değiştirmesinin beklenmemesi ve SEC’in Bitcoin ETF müracaatları hakkında karar vermesinin beklenen olmaması nedeniyle, bu devirde değerli bir haberin ortaya çıkmasının muhtemel olmadığına dikkat çekiyor. Kongre’nin de yakın gelecekte kripto ile ilgili değerli bir yasa çıkarması beklenmemekte. Bu “bekle ve gör” yaklaşımına karşın Edelman, bu gelişmelere yönelik sinyallerin güçlü olduğuna inanmakta.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Danışmanı: Bu Kripto Parada Durum Artırma Zamanı! 2

Temmuz ayına bakıldığında, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’si başlatmak için müracaatta bulunması ve yatırımcılara yenilenen bir umut getirmesi nedeniyle piyasa başlangıçta parlak beklentilere sahipti. Buna ek olarak, SEC’in büyük borsalar Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaların, uzun vakittir beklenen XRP kararıyla birlikte kimi düzenleyici netlikler sağlaması beklenmekte idi. Süreç hacimleri ve likidite sakin kalsa da, Kongre’nin birinci defa tam bir Meclis oylamasına giden dört kripto tasarısı olması nedeniyle kripto sanayisi ayı olumlu bir notla tamamlıyor.

Faiz artışları, yatırımcı hareketlerini etkiliyor

Ayrıca, FED ve Avrupa Merkez Bankası da dahil olmak üzere merkez bankalarının devam eden faiz artışları, yatırımcılara Bitcoin konumlarına ekleme yapmak için daha fazla neden verdi. Bitcoin’in teknoloji paylarıyla korelasyonu zayıfladı. Korelasyonsuz bir varlık statüsüne geri döndü. Böylelikle çeşitli portföylerini korumak isteyen yatırımcılar için cazip bir seçenek sundu. Sonuç olarak, kesim, potansiyel gelişmeleri yakından izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap