Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar müddet verdi

Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar müddet verdi

Paylaş
BTC Piyasası: Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar müddet verdi

ABD’li yargıç, Celsius eski CEO’suna 3 Ekim’e kadar müddet verdi.

ABD’li yargıç iflas eden borç verici Celsius’un eski CEO’su için 3 Ekim’e kadar müddet verdi. Bununla birlikte CEO’nun 3 Ekim’e kadar yargı sürecine hazırlanması gerekiyor.

ABD bölge yargıcı Celsius’un eski CEO’su hakkında kararını açıkladı

ABD Bölge Yargıcı John Koeltl, Alex Mashinsky aleyhindeki davada araştırma için 3 Ekim’e kadar mühlet verdi. Yargıç, keşif hacmini ve davayı karmaşık bulduğu gerekçesiyle, duruşma başlangıç ​​tarihini ertelemeye karar verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı avukatları, Celsius eski CEO’su Alex Mashinsky’nin savunma takımına ilgili dokümanları incelemesi için keşif yapmak için fazladan vakit alacaklar. Yargıç Koeltl, federal bir ceza davasının iddianamenin sunulmasından sonraki 70 gün içinde başlamasını gerektiren Süratli Yargılama Yasası hesaplamalarını dışında bırakarak 25 Temmuz ile 3 Ekim ortasındaki vakti belirledi.

BTC Piyasası: Yargıç, Alex Mashinsky’e 3 Ekim’e kadar müddet verdi 1

Yargıç Koeltl, süratli bir yargılama yerine, yargılamanın devam ettirilmesinin sanık ve halkın çıkarına olduğunu vurguladı. Bu yasaya nazaran savcılar, sanığın lehine olan değerli bilgileri Alex Mashinsky’nin hukuk grubuna ifşa etmek zorunda.

Mashinsky, Celsius platformunun geri dönüşlerini makul bir vakit çizelgesi olmadan duraklatacağını açıkladıktan sonra Temmuz 2022’de Kısım 11 iflas müracaatında bulundu ve Eylül 2022’de CEO’luktan istifa etti.

ABD makamları, Alex Mashinsky’yi menkul değerler dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve müşterileri yanıltma suçlamalarıyla 13 Temmuz’da tel dolandırıcılığı nedeniyle tutukladı. Eski Celsius CEO’su tüm suçlamaları reddetti ve 40 milyon dolarlık bir kefaletle hür bırakıldı.

Şu anda Alex Mashinsky’nin ceza davası için şimdi bir duruşma tarihi belirlenmedi. Ayrıyeten, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi tarafından Mashinsky’ye karşı açılan bir şikayetle birlikte Menkul Değerler ve Borsa Komitesi da kendi hukuk davasını açtı. Federal Ticaret Kurulu da Celsius’a Temmuz ayında 4,7 milyar dolar para cezası verdiğini duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap