Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti

Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti

Paylaş
BTC Piyasası: Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti

Bitcoin ve altcoin dünyasında değerli gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. BTC için 2 bin dolarlık bir fiyat artışına neden olan Grayscale zaferi sonrasında dün akşam saatlerinde yeni gelişmeler ortaya çıkmıştı. Buna nazaran SEC yedi firmanın Bitcoin ETF başvurusunu ertelemişti. Sonrasında ise BTC’de bir düşüş dalgası kelam konusu olmuştu. Artık ise yeni bir gelişme daha var. Son gelişme Bitwise ile ilgili. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Bitcoin ETF için Bitwise’ın geri çekilmesi: Ani bir değişiklik

Dev varlık idare şirketi Bitwise bugün şaşırtan bir gelişme ile gündeme geliyor. Buna nazaran Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusunu geri çekmek için atak yapıyor. Bu çerçevede ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) talepte bulunuyor. Bu beklenmedik atılım, Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan’ın yakın vakitte verdiği bir röportajda tüm ETF’lerin onaylanmasını tutkuyla savunmasından yalnızca birkaç gün sonra geldi.

BTC Piyasası: Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti 1

Bitwise’ın ETF başvurusunu geri çekme kararı dikkat çekiyor. Buna nazaran bilhassa Grayscale’in SEC karşısındaki son zaferi ışığında, kripto para topluluğunu şaşırttı. Birinci olarak 3 Ağustos’ta sunulan ETF başvurusu gündeme bomba üzere düşmüştü. Fonların göreli piyasa bedellerine nazaran Bitcoin yahut Ethereum vadeli süreç mukavelelerine tahsis edilmesini önermişti. Ayrıyeten Bitwise, ProShares ile birebir devirde öteki bir ETF başlatmak için paydaşlık kurmuştu.

Geri çekmenin gerisindeki bilinmeyen nedenler

Bitwise’ın Bitcoin ve Ethereum Piyasa Kapitalizasyon Stratejisi ETF başvurusunu geri çekmesi soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Buna nazaran kripto dünyasında yaşanan şok dalgalarına karşın, bu kararın gerisindeki kesin nedenler hala anlaşılabilmiş değil.

BTC Piyasası: Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti 2

Geri çekme bildiriminde yer alan bir açıklama şu halde yer alıyor. “Fon, yatırımcılara sermaye çıkarı sağlamayı amaçlamaktadır. Fonun yatırım gayesine ulaşacağına dair hiçbir teminat verilemez.”

Bitwise’ı çevreleyen gelecek spekülasyonları

Bitcoin ve altcoin topluluğu artık Bitwise’ın ETF’lere yönelik gelecek planlarını merakla bekliyor. Bitwise’ın üst seviye yöneticileri tarafından yapılan açıklamalar ile şirketin son hareketleri ortasındaki tutarsızlık var. Buna nazaran bu durum yatırımcılar ortasında belirsizlik yarattı.

BTC Piyasası: Yaprak Dökümü! Dev Fon Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekti 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda sonuç olarak, Bitwise’ın Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusunu beklenmedik bir biçimde geri çekmesi dikkat çekiyor. Ayrıyeten kripto para dünyasını şaşkınlık içinde bırakıyor. Bu atılımın gerisindeki nedenlere ait spekülasyonlar artıyor. Öteki taraftan şirketin dinamik ve daima gelişen kripto piyasasındaki bir sonraki adımlarını sadece vakit gösterecek. Fakat bu atılımın akabinde soru işaretleri de devam edecek. Önümüzdeki vakit dilimleri ETF’ler için daha pek çok sürprizi içerisinde barındırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap