Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler!

Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler!

Google’ın yapay zeka sohbet robotu Bard, 2024 yazında BTC ve ETH üzere kripto devlerinin katlarca yükselmiş olacağını kestirim ediyor. İddiaların mutlaklık bulundurmadığını unutmadan, Bard’in listelediği bir dizi kestirim aracına göz atalım.

Google Bard, 2024 yazı için BTC ve ETH fiyatlarını varsayım etti

Google takviyeli yapay zeka sohbet robotu Bard, Ethereum’un Haziran 2024’te 2.458,15 dolara ve Temmuz 2024’te 2.519,15 dolara ulaşacağını söylüyor. Kestirimleri, piyasanın evvel gelen bir dizi fiyat varsayım uzunluğuna dayanıyor. Bunların ortasında AmbCrypto üzere takip edilen tahlil platformları da yer alıyor.

Bard, bilhassa AmbCrypto tarafından, “Ethereum’un dApp’ler için baskın platform olacağı varsayımına dayanarak, ETH fiyatının Haziran 2024’te 2.630,22 dolara ve Temmuz 2024’te 2,695,49 dolara ulaşabileceğine dair birtakım daha yükseliş kestirimlerini listeledi:

BTC Piyasası: Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler! 1

DigitalCoinPrice ve Gov Capital’in iddiaları gerçek çıkarsa, ATH fiyatı muhtemelen 5 doları aşmış olacak. ETH şu anda gün içi %1,5 yükseldiği 1,876.75 dolardan süreç görüyor. Kestirimler 2024 yazına kadar 3x’in üzerinde yükseleceğini öne sürüyor.

BTC tarafında, Nisan 2024’e denk gelecek halving faktörü çıtayı yükseltiyor. Bard detaylı bir cevap vererek, “fiyatın yeni tepelere ulaşabileceğini gösteren bir dizi faktör olduğunu” vurguladı. Halving, global kabul ve düzenleyici ortam, BTC fiyatını etkileyecek ana gelişmeler ortasında.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler! 2

Uzmanlar BTC fiyatında hangi düzeyleri bekliyor?

Google Bard, Bitcoin fiyatını şekillendirecek 3 faktörün kıymetini vurguladı. Belli sayılar açısından yapay zeka, BTC fiyatını 2024 yılına kadar 100.000 dolar olarak belirleyen kripto analisti PlanB’nin stoktan akışa (S2F) modeli de dahil olmak üzere birkaç farklı kaynaktan Bitcoin fiyat kestirimlerini listeledi.

Ayrıca, Standard Chartered tarafından yapılan ikinci kestirim, Bitcoin’in 2024 yılına kadar 120.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Ek olarak, Hindistan’ın en eski kripto para borsası ZebPay, BTC fiyatını 2024 yılına kadar 40.000 dolar olarak belirledi. Bu nedenle, çıtayı düşük tutan uzmanların olduğunu da belirtelim.

Kava (KAVA) ve Fantom (FTM)

Cosmos SDK tabanlı bir DeFi platformu olan Kava (KAVA), krediler ve faiz getiren hesaplar üzere cross-chain hizmetler sunar. Fiyat açısından, son vakitlerde kıymetli bir fiyat düşüşü yaşadı. 2021’de ATH düzeyi olan 9,19 dolardan %91 düşüşle şu anki fiyatı olan 0,90 dolara indi.

Teknik açıdan Kava, Kasım 2022’den bu yana 1,10-1,50 dolarlık direnç bölgesini kırmak için gayret ediyor. Yapay zeka, önümüzdeki yıllarda muhtemelen bu seviyeyi kıracağını kestirim ediyor.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler! 3

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Fantom (FTM), geçen haftanın Multichain hack olayının ortasında kaldı. Raporlara nazaran bilgisayar korsanları çeşitli altcoin’ler ve stablecoin’lerde yaklaşık 126 milyon doları ele geçirdi. Olayın tesiri, yalnızca iki gün içinde 0. 3186 dolardan 0,27 doların altına düşen FTM fiyatına da yansıdı.

Analistler, 0,20 dolar düzeyinin sabit kalması gerektiğini, aksi takdirde Fantom’un (FTM) muhtemelen birkaç yıldır görülmemiş yeni düşük düzeylere düşeceğini belirtiyor. Fantom için sahiden de yapma ya da bozma vakti.

Bard, meme token piyasasında neler bekliyor?

Yapay zeka bu mevzuda, meme token piyasasının 2023’te üstün performans gösterebileceğinden bahsetti. Dogecoin (DOGE) Bard’ın birinci tercihiydi. Dogecoin’i ayakta tutan özelliğinde Elon Musk üzere ünlülerin takviyesi olduğunu söyledi. DOGE fiyatı şu anda Musk’ın yeni harika uygulaması X-App etrafındaki haberleri fiyatlıyor. Bu hafta çıkar açısından altcoin piyasasına öncülük etti.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Kritik Tahminler! 4

Son olarak Bard, Dogecoin’in azalı rakipleri Shiba Inu (SHIB) ve Pepe’ye (PEPE) yer verdi. Shiba’nın da tıpkı Dogecoin üzere ünlü isimlerin dayanağını altığını belirtti. Yapay zeka SHIB tercihini bilhassa şöyle ayrıntılandırıyor:

Shiba Inu’yu satın almak ve ticaret yapmak nispeten ucuz, bu da onu düşük maliyetli bir meme token arayan yatırımcılar için uygun bir seçenek yapıyor. Uzmanlara nazaran, Shiba Inu’nun popülaritesi 2023’te artmaya devam etme potansiyeline sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap