Yapay Zeka Odaklı Kripto Para Trade’i Bu Altcoin’leri Uçurdu!

Yapay Zeka Odaklı Kripto Para Trade’i Bu Altcoin’leri Uçurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Yapay Zeka Odaklı Kripto Para Trade’i Bu Altcoin’leri Uçurdu!

Eskiden niş bir finansal yenilik olan kripto para, dünya çapında bir fenomene dönüştü. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların ve traderların dikkatini çekti. Yapay zekanın (AI) ortaya çıkışı, kripto para trade ortamını daha da değiştirdi. Böylelikle, bu çığır açan varlık sınıfından kar elde etmek isteyen yatırımcılar için yeni fırsatların ve taktiklerin kilidini açtı.

Yapay Zeka ve kripto para trade’inin kesişimi

Yapay zekanın kripto para dünyasına entegrasyonu, Kasım 2022’de piyasaya sürülen ChatGPT üzere araçların da gösterdiği üzere yeni bir olasılıklar alanı yarattı. Bu yenilikçi yapay zeka modeli, bilhassa kripto para trade’inde ihtilal yaratma potansiyeli nedeniyle traderlar ve yatırımcılar ortasında değerli bir heyecan ve spekülasyon yarattı. CoinGecko’nun istatistiklerine nazaran, otomatik yazılım programlarıyla bağlantılı altcoin’lerin piyasa pahası sadece bir hafta içinde 240 milyon doları aştı. Bu da kıymetli bir artışa işaret ediyor.

Mevcut durumda bir çok kripto trader’ı, yeni periyot için trading stratejilerini geliştirmeye çalışıyor. Burada trading botları devreye giriyor. Bunlar, yatırımcıların merkeziyetsiz borsaları (DEX) rahatça kullanmalarına yardımcı oluyor. On-chain likidite yönlendirme firması Li.Fi’ın CEO’su Philipp Zentner, Telegram trading botları ortasında odak noktasının düşük pahalı ve düşük hacimli altcoin’ler olduğunu söylüyor.

Yapay zekanın kripto alanındaki en kıymetli uygulamalarından biri kripto trading botlarının geliştirilmesi. ChatGPT tarafından desteklenen bu botlar, etkileyici portföy getirileri elde etme yetenekleriyle popülerlik kazandı. İşin heyecan verici kısmı, ChatGPT ile özel bir ticaret botu oluşturmanın artık yetenekli kodlayıcılarla sonlu olmaması. Kodlayıcı olmayanlar bile çeşitli trade stratejileri için bilgisayar kodu elde etmek hedefiyle doğal lisan istemlerini kullanabiliyor. Örneğin, yatırımcılar Bitcoin için dolar-maliyet ortalaması üzere stratejiler uygulayabilir, riski en aza indirirken piyasa oynaklığından yararlanabilir. Bu alım satım botları, yapay zekanın piyasa trendlerini, haberleri ve kalıpları insan yeteneklerini aşan bir süratte ve ölçekte tahlil etme yeteneğinden yararlanarak, yatırımcılara son derece rekabetçi kripto piyasasında bir avantaj sağlar.

BTC Piyasası: Yapay Zeka Odaklı Kripto Para Trade’i Bu Altcoin’leri Uçurdu! 1

DeFi Botları: Merkezi olmayan finansın geliştirilmesi

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) kayda kıymet bir büyüme gösterdi. Ayrıyeten, yapay zeka, potansiyelini artırmada çok kıymetli bir rol oynuyor. ChatGPT sayesinde yapay zeka akıllı mukaveleler için kod üretiyor. Dahası, DeFi’yi daha erişilebilir ve çok taraflı hale getiriyor.

Solana Blockchain için tasarlanmış yeni bir kripto botu olan Omni, ağın güvenliğini desteklerken ödül kazanmak isteyen uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir seçenek olabilecek kripto stake etme üzere pasif gelir stratejilerini mümkün kılıyor. Yapay zeka dayanaklı DeFi botlarının sohbet etmekten daha fazlasını yapması mümkün. Fonları cüzdanlar ortasında taşımak, farklı DeFi protokolleriyle etkileşim kurmak üzere. Hatta, yield farming stratejilerini otomatikleştirmek üzere karmaşık misyonları bir yerine getiriyorlar. Bu, finansal süreçleri kolaylaştırıyor. Ayrıyeten, kullanıcıların DeFi ekosistemine daha faal bir biçimde katılmalarını sağlıyor.

BTC Piyasası: Yapay Zeka Odaklı Kripto Para Trade’i Bu Altcoin’leri Uçurdu! 2

Kripto milyonerliğine giden yol: Fırsatlar ve riskler!

Yapay zekanın kripto para alanına entegrasyonu kayda kıymet fırsatlar sağlıyor. Lakin, bu yeniliklere ihtiyatla yaklaşmak temeldir. ChatGPT fonksiyonlarının birden fazla hala beta modunda. Ayrıyeten, üretken YZ modellerinin vakit zaman “halüsinasyon” olarak bilinen bir fenomen olan yanlış yahut aldatıcı bilgiler sağlaması mümkün. Bunları akılda tutmak gerekiyor. Bu nedenle, yatırımcılar yapay zeka tarafından üretilen içgörüleri sırf bunlara güvenmek yerine karar verme için bedelli araçlar olarak kullanmalıdır.

Pantera Capital’de eski bir traderı olan Suki Yang, Telegram tabanlı trading botlarını ele alıyor. Yang, bu bot’lardaki muazzam büyümeyi gördükten sonra emsal bir bot inşa ettiğini söylüyor. Bu botların kriptoda çok az finansman gerektiren kârlı bir iş olduğunu kaydediyor. Lakin bu trading botlarından kimilerinin, kullanıcıların saklılık ve güvenliklerinde sorun yarattığına yönelik kuşkular var. Bu yüzden uzmanlar, riskli olduğuna yönelik ikazlar da yapıyor. Web3 siber güvenlik firması Ironblocks’un CEO’su ve kurucu ortağı Or Dadosh, Bot geliştiricilerinin kullanıcıların cüzdanına girebileceğini söylüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap