Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı

Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı

Paylaş
BTC Piyasası: Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı

Önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase’den haber var. Grayscale’in SEC’e karşı zafer kazanmasıyla paylarında bir artış yaşıyor. Buna nazaran artış %14’lük bir düzeye yaklaşıyor. Zafer, Grayscale’i potansiyel olarak bir spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmaya yaklaştırıyor. Ayrıyeten Coinbase bu gelişmeden faydalanmaya devam ediyor.

Kripto borsası Coinbase payları Grayscale’in kazanmasının akabinde ralli yaptı

Kripto borsası Coinbase’in payları Salı günü, Grayscale Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden mahkeme savaşında galip geldiği haberinin tesiriyle %14’e varan kayda bedel bir yükselişe şahit oldu. Bu yasal zafer, Grayscale’in bir spot bitcoin ETF’si başlatma arayışıyla kontaklı.

BTC Piyasası: Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı 1

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere bu artış kripto borsası Coinbase için pay başına yaklaşık 13 dolarlık etkileyici bir artışa dönüştü. Ayrıyeten pahasını pay başına yaklaşık 73 dolardan yaklaşık 86 dolarlık bir tepeye çıkardı.

Coinbase’in ETF peyzajındaki beklentileri

Spot Bitcoin ETF’lerinin gerçeğe dönüşme mümkünlüğü Coinbase’e potansiyel çıkarlar için bir fırsat sunuyor. Kripto borsası Coinbase, dijital para üniteleri piyasasında optimistlik duygusu aşılamanın ötesinde, ETF’leri piyasaya sunmayı amaçlayan Cboe ve Nasdaq üzere borsa merkezleriyle stratejik olarak nezaret paylaşım mutabakatlarına girdi. Bu düzenlemeler, piyasa manipülasyonuna ait geçmişteki tasaların giderilmesini sağlıyor. Ayrıyeten bu yeni uygulamaların daha evvel başarısız olanlardan ayırt edilmesine katkı sağlıyor.

BTC Piyasası: Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı 2

Diğer taraftan kripto borsası Coinbase’in süreç fiyatlarında düşüş var. Ayrıyeten USDC stablecoin faizinden elde ettiği gelirde de düşüşler yaşanıyor. Lakin yeni gelir akışlarının potansiyel olarak devreye girmesi gerekiyor. Bu nedenle artış ABD’deki en büyük kripto para ticareti firması için değerli. Şirketin payları, spot Bitcoin ETF’lerinin en son lansmanını çevreleyen beklenti nedeniyle yaz başında güçlü bir performans sergilemişti. Lakin bu paylar daha sonra kıymet kaybı yaşadı.

Piyasadaki dalgalanma ve büyüme beklentileri

Coinbase yılbaşından bugüne %131 üzere etkileyici bir kar elde etmiş durumda. Lakin Ağustos ayının güçlü geçtiği ve payların bu devirde yaklaşık %12 oranında gerilediğini hatırlatalım. Kripto para piyasasının doğal oynaklığı var. Ayrıyeten bu durum, Coinbase’in pay fiyat dalgalanmalarını etkiledi. Buna nazaran daha geniş piyasa hassaslığını ve gelişmelerini yansıttı.

BTC Piyasası: Yalnızca Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı 3

Kripto borsası Coinbase’in Grayscale’in yasal zaferini takiben paylarında yaşanan son artış dikkat çekiyor. Ayrıyeten, düzenleyici sonuçlar ile piyasa performansı ortasındaki karmaşık bağlantının altını çiziyor. Coinbase, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel ortaya çıkışından yararlanmak için kendini konumlandırıyor. Ayrıyeten şirket düzenleyici gelişmeler, gelir çeşitlendirmesi ve değişen piyasa hisleri ile işaretlenmiş dinamik bir görüntüde geziniyor. Bu faktörler ortasındaki etkileşim Coinbase’in yörüngesini şekillendiriyor. Buna nazaran kripto para bölümünün tabiatında var olan oynaklığı vurguluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap