Yakılan SHIB ölçüsü 4 milyar dolar bedelini aştı

Yakılan SHIB ölçüsü 4 milyar dolar bedelini aştı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yakılan SHIB ölçüsü 4 milyar dolar bedelini aştı

Investing.com – SHIB fiyatındaki yükseliş ivmesinin akabinde kripto paranın sirkülasyondaki arzını kısmak için yakılan varlıklar 4 milyar dolar üzere önemli boyutlara ulaştı.

Buna nazaran Shiba ağındaki en büyük kripto cüzdanı, kimsenin erişim sağlayamayacağı yakım adresi olarak kalmaya devam ediyor. Kripto para yakımı sınırsız arza sahip kripto varlıkların dolanımdaki arzını denetim altında tutmak ve kıymetini korumak için hayati değere sahip bir aktivite. Shiba topluluğu ise bu aktifliği uzun vakittir başarılı formda gerçekleştiriyor.

Shibburn sitesinde görüldüğü üzere başlangıçtan bu yana yakılan SHIB ölçüsü 4,1 milyar dolar kıymetine ulaştı. Bedeldeki bu artış varlığın bu hafta fiyatından bir sıfır atarak tekrar 0,00001 dolara ulaşmasının tesiriyle gerçekleşti.

SHIB piyasasındaki üst taraflı hareketlenme ise yakım aktivitesinden daha çok ekosistemin değerli gelişmelerin arifesinde olmasına bağlanabilir. Çünkü topluluğun uzun vakittir beklediği katman-2 tahlili Shibarium’un önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu beklenti Ağustos ayına girilmesiyle birlikte SHIB fiyatının daha yüksek ivmeyle yükselmesini sağladı.

SHIB, Ağustos ayındaki volatilite artışıyla %25’i bulan kıymet artışı kaydetti. Biraz daha geniş açıdan bakıldığında SHIB’in yükselişinin 11 Haziran’da görülen yılın taban düzeyi 0,000005 dolar bölgesine düştükten sonra başladığı görülebilir. O tarihten bu yana SHIB, pahasını ikiye katladı.

Topluluk Shibarium lansmanına odaklandı

Güncel durumda topluluk Shibarium ana ağa lansmanını beklerken uzmanlar katman-2 tahlilinin verimli çalışması durumunda SHIB varlığına yeni bir boyut kazandırabileceğini düşünüyor. Çünkü ağın devreye alınması ve talep görmesiyle birlikte SHIB yakımına katkı sağlanması yanında kripto para talebinin de artması bekleniyor.

Analiz firması Santiment de SHIB son performansına mercek tuttu ve kripto paranın haftalık olarak Bitcoin’den daha güzel performans gösterdiğini vurguladı. Blockchain dataları de bunu doğrularken son günlerde büyük yatırımcıların 4 trilyonun üzerinde SHIB taşıdığı görüldü.

Shiba Inu, şu an 5,8 milyar doların üzerinde bir piyasa kıymetin sahip ve son 24 saatlik vakit diliminde %2,25 yükselişle 0,00001 dolardan süreç görüyor. Son bir haftada ise SHIB, %16 kıymet artışıyla birinci 100’de en çok yükselen kripto para pozisyonunda.

SHIB yatırımcısı şimdi ziyanını çıkaramadı

Yükseliş eğilimine karşın IntoTheBlock bilgileri SHIB sahiplerinin yalnızca %33’ünün kârlı konumda olduğunu ortaya koyuyor. Bilgilere nazaran 800 bine yakın SHIB adresine denk gelen %62,5’lik kesim ise ziyanda kalmaya devam ediyor.

SHIB, boğa döneminin yaşandığı 2021 yılında 0,00009 dolar hududuna kadar yükseldikten sonra piyasa geneliyle birlikte düşerken rekor düzeyinden yaklaşık %90’a yakın oranda düşüşle devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap