XRP Yatırımcıları İçin Endişeli Günler Başlıyor Mu?

XRP Yatırımcıları İçin Endişeli Günler Başlıyor Mu?

Paylaş
XRP Yatırımcıları İçin Endişeli Günler Başlıyor Mu?

Piyasa araştırma ve analiz firması The Tie‘ın yayınladığı 2020 yılı ilk çeyrek raporu, kesinlikle XRP yatırımcıları hakkında oldukça ilginç veriler ortaya koydu. The Tie raporuna göre Twitter üzerinde XRP destekleyen kişilerin yani piyasadaki adıyla XRP ordusunun sayısında ve gücünde ciddi bir azalma görüldü.

Ripple Kan Kaybediyor

Ripple’ın gücünün büyük bir kısmını sosyal medyadan ve sosyal medyadaki yatırımcıları ile destekçilerinden aldığını göz önünde bulunduracak olursak, XRP ordusunun azalması aslında kripto para birimine ve blockchain firmasına ciddi bir darbe vurabilir.

The Tie, XRP ordusunun sadece ilk çeyrekte yaklaşık %16 küçüldüğünü belirtti. Telegram üzerindeki Ripple üyelerinin ise 2018 yılının Haziran ayından bu yana olan süreçte %63 azaldığı açıklandı. Ocak 2018 tarihinden bu yana ise XRP ordusunun yani XRP destekçilerinin sosyal medya platformlarındaki sayısının %82 azaldığı belirtildi.

Online etkileşim ve kripto para biriminin fiyatı arasında çok net bir ilişki olmasa da bunun XRP yatırımcıları için kötü haber olduğu aşikar. XRP topluluğunun neden böylesine sert bir darbe aldığı ve önemli küçülme yaşadığı ise bilinmiyor.

Bilinen tek şey, 12 Mart tarihinde yaşanan düşüşün bütün kripto para topluluğundan şok etkisi yarattığu ancak bundan en çok etkilenenlerden birisinin XRP olması oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap