XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor

XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor

Paylaş
BTC Piyasası: XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor

Kripto para bölümünde major token’lar ortasında XRP ve ADA düşüşler yaşıyor.

XRP ve ADA’da düşüşler yaşanırken Bitcoin ve Ethereum ise yatay seyrine devam ediyor. XRP’de düşüş SEC davası ile açıklanabilirken öteki majör token’lar için analistler yorumlarda bulundu.

Bitcoin’deki yata seyir dalda can sıkıyor

CoinGecko’nun datalarına nazaran, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında değerli bir değişiklik olmadığı ve piyasaları hareketlendirecek kimi temel tesirlerin mevcut olduğu görülüyor. Lakin, alternatif kripto para ünitelerine olan ilginin azalması nedeniyle XRP ve Cardano üzere kripto varlıkları düşüş yaşadı. Bilhassa Cardano’da yaşanan düşüş, geliştirme faaliyetlerinin artmasına karşın bu varlığın fiyatını olumsuz etkiledi.

Buna ek olarak, Binance Coin (BNB) fiyatında yüzde 1,2 düşüş yaşandı. Bu düşüş, BNB Chain üzerine heyeti Venus Protokolü’nün büyük bir tasfiye olabileceği telaşlarıyla ilişkilendiriliyor.

BTC Piyasası: XRP ve ADA kan kaybederken Bitcoin yatay seyrediyor 1

Verilere nazaran, Bitcoin ve Ethereum’da bariz bir fiyat hareketi olmadığı görülüyor. Nasdaq vadeli kontratlarının teknoloji paylarında yükseliş sinyali verdiği ve geniş pay senedi piyasalarının yararlarını artırdığı belirtiliyor. Fakat, toplumsal medya platformlarında “dipten satın al” telaffuzuyla ilgili artışın azalması, yatay fiyat hareketinin ortasında piyasadaki meçhullüğü yansıtıyor.

Santiment isimli bilgi analitiği aracının bilgilerine nazaran, tüccarlar ortasında “dipten satın al” telaffuzunda büyük bir artış olduğu fakat son günlerde bu iyimserliğin azaldığı görülüyor. Bu durum, piyasada toparlanmaya dair belirsizliğin arttığını ve karamsarlığın yine hakim olabileceğini gösteriyor.

Kripto borsası Bitfinex’teki analistlerin açıklamalarına nazaran, profesyonel yatırımcılar volatilite stratejileri kullanarak getiri elde etmeye çalışabilirler. Bilhassa fiyat düşüşleri sırasında uzun volatilite stratejilerinin daha ağır olarak uygulandığı gözlemleniyor. Analistler ayrıyeten, yatırımcıların opsiyon stratejilerini kullanarak volatiliteden kar elde etmeye çalışabileceğini belirtiyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap