XRP/USD Teknik Analizi, XRP Fiyat Tahmini: 0,30 Dolar Mümkün Mü?

XRP/USD Teknik Analizi, XRP Fiyat Tahmini: 0,30 Dolar Mümkün Mü?

Paylaş
XRP/USD Teknik Analizi, XRP Fiyat Tahmini: 0,30 Dolar Mümkün Mü?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP 2019 yılında 0,17 dolara kadar düştükten sonra 2020 yılına oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Özellikle Binance cephesinden gelen listelenme haberi ile 0,22 dolar bölgesine kadar yükselen XRP, yatırımcılara yeniden düşüş yaşayabileceği korkusunu tekrardan hissettirmeye başladı.

XRP İçin Yükseliş Mi Geliyor?

Birçok yatırımcı ve XRP destekçisi bu yükselişin organik olmadığını ve teknik göstergelerin yine düşüş getirebileceğini düşünüyor. 24 saatlik süre içerisinde 0,23 dolara kadar çıkan kripto para birimi, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %3’lük bir düşüş yaşıyor ve fiyat yeniden 0,22 bölgesine geriledi.

Ripple durmadan yeni anlaşmalar yaparken XRP fiyatının böylesine sabit kalması ise doğal olarak insanları endişelendiriyor. Buna rağmen önde gelen kripto para analistlerinden ve XRP destekçilerinden birisi, XRP için oldukça önemli bir noktanın kırılmış olduğuna dikkat çekti.

Harry, 6 aylık göreceli güç endeksi (RSI) teknik seviyesinin 14 Ocak tarihindeki yükselişte kırıldığını vurguladı. 15 Ocak tarihinde 6 aylık alçalan trend hattının kırılmasını beklediğini belirten analist, Crypto Rand gibi önde gelen bir isim tarafından da destekleniyor.

Crypto Rand, XRP’nin fiyat yükselişine yeni başladığını ve ilerleyen aylarda 0,30 dolara kadar çıkabileceğin ima edip, bunu gösteren tweet’ini yayınladı.  XRP kısa vadede belirsiz bir tablo çizse de, iki analistin fikri de uzun vadede yükseliş yaşanabileceğine işaret ediyor.

XRP Teknik Göstergeler

XRP için şu an önemli bir direnç noktasının 0,24 dolar bölgesinde yer aldığını görebiliyoruz. Güçlü ve hacimli bir artış ile bunun üzerinde kapanış gerçekleşirse, 0,30 dolar gerçekten de hayal olmaz. Buna ek olarak 0,21 dolar ve devamında 0,20 doların altına inilmesi ise 0,17 dolara kadar sert bir düşüşü beraberinde getirebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap