XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini!

XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini!

Paylaş
XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini!

Ripple fiyatı hareketlenen Bitcoin (BTC) ile birlikte yükselişe geçse de, kritik 0,24 dolar seviyesinin üzerine hala çıkamadı. Kripto para piyasasının hafta başından beri pozitif bir tablo çizmesi XRP’ye USD karşısında yaklaşık %3’lük bir yükseliş getirdi ancak hala fiyat tam olarak istenilen seviyede yer almıyor.

Özellikle Avrupa piyasasının aktif olduğu saatlerde XRP fiyatında ciddi bir hareketlenme olduğu görülebiliyor. XRP’nin daha önce test edip aşamadığı 0,24 dolara yaklaşması birçok yatırımcının iştahını kabartmış olabilir. XRP fiyatının teknik göstergelerinin yanı sıra, ağ için olumlu gelişmelerin de fiyata etkisi olduğunu söylemek mümkün. XRPL Labs özellikle Xumm isimli bankacılık uygulamasını piyasaya süreceğini duyurdu ve fiyat bundan sonra yükselişe geçti.

Söz konusu XRP tabanlı uygulamanın geleneksel bankacılık hizmetlerini sunacağı ve kullanımı ciddi şekilde arttıracağı tahmin ediliyor. Xumm‘un geliştiricisi Wietse Wind daha önce XRPTipBot ve XRParrot gibi iki önemli uygulamayı da hayata geçirmişti. Ripple teknik göstergelerine baktığımızda ise XRP’nin önünde güçlü dirençler olduğunu görebiliyoruz.

XRP/USD Direnç ve Destek Noktaları

Ripple’ın 0,24 doları test edip başarısız  olması durumunda en büyük destek %61,8’lik Fibo’nun da yardımını alan 0,2382 dolar olacak gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra Bollinger Bandı ve 4 15 dakikalık basit hareketli ortalama da XRP’den ve destek noktalarından yana. Bunun altına inilmesi durumunda ise 0,2332 dolar, 0,2307 dolar, 0,2232 dolar, 0,22 dolar ve 0,2158 dolar karşımıza çıkıyor.

XRP’nin olası yükseliş senaryosuna baktığımızda ise önce 0,24 doların, daha sonra ise sırasıyla 0,2431 doların, 0,2456 doların, 0,2531 doların ve son olarak 0,2605 doların üstüne çıkılması gerektiğini görüyoruz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap