XRP tokeni popülerliğini artırmada tesirli 2 gelişme

XRP tokeni popülerliğini artırmada tesirli 2 gelişme

Paylaş
BTC Piyasası: XRP tokeni popülerliğini artırmada tesirli 2 gelişme

XRP tokeni, Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’te en çok süreç gören kripto para ünitelerinden biri olarak kalmaya devam ediyor.

Token’in süreç hacmi Mart ayı sonunda sadece Upbit’te 600 milyon dolara ulaştı. CoinMarketCap’in en son bilgileri, XRP’nin, Upbit’in 1,7 milyar dolarlık süreç hacminin %8,57’sine hâlâ hakim olduğunu ve bunun da onu borsadaki üçüncü en büyük kripto para ünitesi yaptığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) ve Arbitrum (ARB), sırasıyla 276,5 milyon dolar ve 201 milyon dolarlık kıymetlerle Upbit’teki süreç hacminde daha büyük hisseye sahip olan iki kripto para ünitesidir. Öte yandan XRP ticareti, Bithumb isimli diğer değerli bir Kore platformunda toplam hacmin %18,9’unu oluşturuyor ve bu da 55,4 milyon dolara denk geliyor. Sadece Bitcoin, Bithumb’ta %28 ile daha büyük bir hisseye sahip.

Kore, Ripple ve XRP

XRP’nin Kore’de artan popülaritesi, kısmen Kore finans kurumlarından aldığı takviyeyle açıklanabilir.

Ripple, eser ve hizmetlerinde XRP kullandığından Kore’de bilhassa hudut ötesi ödemelerde XRP’nin kullanımını faal olarak teşvik ediyor. Kasım 2020’de Kore Bankası, Ripple’ın blockchain teknolojisini kullanarak bir merkez bankası dijital para ünitesini (CBDC) denemek için bir pilot program başlattı.

Ayrıca piyasa iştirakçileri, Ripple ve SEC ortasındaki yasal davada XRP’nin statüsünün çözülmesini bekliyor. Bu durum, token’ın piyasa performansı üzerinde değerli bir tesire sahipti ve birçok kişi bu bahiste bir kararın en geç 2023’ün birinci yarısında verileceğini düşünüyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap