XRP Sahipleri ve Ripple Karşı Karşıya

XRP Sahipleri ve Ripple Karşı Karşıya

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: XRP Sahipleri ve Ripple Karşı Karşıya

XRP’nin menkul değer olduğunu sav eden XRP sahipleri ve Ripple avukatları ortasında gerçekleşecek olan davanın bugün görülmesi planlanıyor.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs ortasındaki değerli dava, bölge mahkemesinden özet karar bekliyor. XRP’nin menkul değer olduğunu sav eden yatırımcılar tarafından açılan Zakinov davası ise bugün gerçekleşecek. Zakinov davasının, SEC ve Ripple ortasında geçen davaya da tesir edebileceği düşünülüyor. 

John Deaton, XRP Sahiplerini Savunmak İstiyor

XRP’nin menkul değer olduğunu tez eden XRP sahipleri ve Ripple avukatları, 26 Nisan 2023’te gerçekleşecek duruşmaya hazırlanıyor. 

Ayrıntılara nazaran mahkeme duruşması, Ripple’a dava açan XRP sahiplerinin sınıfını belgelendirme sorusu etrafında gerçekleşecek. Ripple ve SEC davasının öne çıkan isimlerinden olan avukat John Deaton, Zakinov davasında özet sunmak için müsaade talebinde bulundu. Deaton, XRP’nin menkul değer olmadığına inanan 75 binden fazla XRP sahibini savunmayı amaçlıyor. Lakin Deaton’ın sunduğu talep şimdi karara bağlanmadı. 

Avukat Deaton, hakimin halkın yaklaşık 500 üyesine çevrimiçi erişim açtığını bildirdi. Yargıç, John Deaton’ın kelamlı tartışmaya katılmasına müsaade vermediği için duruşmanın LBRY ve SEC duruşmasından farklı olarak çevrimiçi olacağını kelamlarına ekledi. Avukat, bunun mahkemenin uzun müddettir devam eden bir kuralı olduğunu belirtti. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap