XRP, Ripple Labs’in SEC zaferinden sonra elde ettiği tüm çıkarı sıfırladı

XRP, Ripple Labs’in SEC zaferinden sonra elde ettiği tüm çıkarı sıfırladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, Ripple Labs’in SEC zaferinden sonra elde ettiği tüm çıkarı sıfırladı

Geçtiğimiz hafta piyasanın ayı yöneliminin ağır basmasıyla, trader’lar al ve tut (buy and hold) stratejilerini bir kenara bırakarak fiyat hareketlerinden kâr elde etmeye çalıştı. Bu da birçok token üzerinde baskı yarattı.

Veriler, piyasa pahasına nazaran dünyanın en büyük token’ları ortasında yer alan XRP’nin, Ripple Labs’in temmuz ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile uğraşından zaferle çıkmasının akabinde yükseldiğini fakat piyasa şartları sebebiyle tüm yararın kaybedildiğini gösteriyor.

XRP şu anda haftalık yüzde 14, aylık yüzde 30 düşüşle 50 sentten süreç görüyor. Fiyat grafiğindeki bilgiler, token’ın 20 Temmuz’da yılın en yüksek düzeyi olan 83 sente yükseldiğini lakin artık SEC kararı öncesindeki düzeylere geri döndüğünü gösteriyor.

2020 yılında SEC, firmanın kayıt dışı menkul değerler sattığı teziyle Ripple’a dava açmıştı. Ripple genel olarak XRP Ledger ağını ve eserlerini destekleyen XRP token’la aralığını korusa da Ripple’ın bu haberi XRP fiyatlarını etkiledi.

Geçtiğimiz ay ise ABD’li yargıç, XRP token’larının borsalarda satışının yatırım mukavelesi oluşturmadığına karar verdi ve kriptodaki en uzun yasal davalardan birini sonuçlandırdı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap