XRP mi DOGE mi: Elon Musk, X platformu için hangi kripto parayı seçecek?

XRP mi DOGE mi: Elon Musk, X platformu için hangi kripto parayı seçecek?

Paylaş
BTC Piyasası: XRP mi DOGE mi: Elon Musk, X platformu için hangi kripto parayı seçecek?

Kripto topluluğu, Elon Musk’ın yine markalaşma stratejisi hakkında konuşuyor. Kimileri, XRP’yi platformdaki ana ödeme seçeneği hâline getireceğini düşünürken kimileri ise Dogecoin’i (DOGE) tercih edeceğini tez ediyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı yine markalaştırma kararı, kripto topluluğu içinde spekülasyonlara yol açtı. Bilhassa birtakım kripto analistleri, XRP ile Musk’ın platformdaki ödeme seçeneklerine olan takıntısı ortasındaki ürkütücü temasa dikkat çekiyor.

Ayrıntılı olarak bu şahıslar, Musk’ın mümkün planlarına ışık tutuyor. Her şeyden evvel müşahedelerinin büsbütün spekülatif olduğunu belirtiyorlar. Akabinde XRP’nin kazandığı son yasal netlik ile Musk’ın Twitter’ın tekrar markalaşmasına olan ilgisi ortasındaki muhtemel irtibat hakkındaki inançlarını söz ediyorlar.

Ripple’ın SEC ile olan davasında kısmi bir yasal zafer kazanmasının akabinde XRP birçok borsada yine listelendi ve piyasadaki varlığını artırdı. Bu gelişmeden kısa bir müddet sonra Elon Musk, Twitter’ın X markasına geçişini duyurdu.

Elon Musk’ın tercihi ne olacak?

Bu gönderiye karşılık olarak birçok kişi, Musk’ın Twitter’ın tekrar markalaşmasına olan ilgisinin, toplumsal medya platformunu WeChat gibisi bir uygulamaya dönüştürmeye yönelik daha büyük planının bir kesimi olabileceğini düşünüyor. Bu spekülasyonlara nazaran Musk, Twitter’ın ödeme platformuna karar vermeye çalışırken birtakım blockchain platformlarından yararlanacak.

Teori, Musk’ın SpaceX ve Tesla üzere teşebbüslerinde açıkça sürat ve verimliliğe odaklanması sebebiyle, XRP’yi Twitter’ın ödeme platformu için ülkü kripto varlığı olarak göreceğini ileri sürüyor. Ne de olsa XRP, süreç suratı ve maliyet aktifliği ile tanınıyor.

Dikkate paha bir spekülasyon noktası, Musk’ın neden XRP’yi seçeceği. Bu, açıkça XRP’nin son yasal zaferinden kaynaklanıyor. Böylelikle varlık daha inançlı bir düzenleyici statüye sahip bir kripto olarak öne çıkacak.

Bu fikirler büsbütün bir varsayım olarak kalsa da kripto topluluğundaki kimileri, olayların ahengini ilgi alımlı buluyor. Bununla birlikte bu cins teorilerin büsbütün spekülatif olduğunu ve onaylanmış planlar olarak alınmaması gerektiğini hatırlamak çok değerli.

Gönderiye verilen başka karşılıklara nazaran birçok kişi, Musk’ın kriptoları daha fazla kullanacağını kabul ediyor. Lakin varlığın XRP olduğu konusunda tıpkı fikirde değiller.

Bir kesim, mutlaka Dogecoin (DOGE) olacağını söylüyor. Musk’ın en beğenilen meme coin olan Dogecoin’e (DOGE) ilgisi de bilinen bir gerçek.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap