XRP Ledger’a gelişmiş NFT desteği getiriliyor

XRP Ledger’a gelişmiş NFT desteği getiriliyor

Paylaş
Uzman Coin: XRP Ledger’a gelişmiş NFT desteği getiriliyor

Ripple‘ın geliştirici ekibi RippleX, kripto para sektöründe son dönemde ilgi odağı haline gelen NFT’lerin XRP Ledger üzerinde basılması ve dağıtımının sağlanması için çalışıyor. Yapılan açıklamada, geliştiricilerin bir süredir XRPL’yi NFT’ler için kullanılacak zincir haline getirmek üzere sıkı çalıştığı bildirildi.

Ayrıca bugün RippleX ekibi, XRPL’nin NFT’ler için gelişmiş özellikler barındırması yönünde bir adım attı ve ek işlevsellikler önerdi. Değişikliklerin etkinleştirilmesi için yüzde 80 lehte oy kullanılırken beklenen uygulamayla NFT’lerin alım satımı, NFT’ler için açık artırma ve XRPL üzerinde NFT’lerin orijinal ihraççısına ikincil satışlarda komisyon mümkün olabilecek. Ekip, NFT’lerin yüksek basım ücretlerinin XRPL’de daha düşük maliyetlerle gerçekleşmesini hedefliyor.

Öte yandan açıklamada, NFT’lerde XRP Ledger’ın sürdürülebilirlik gibi bir önemli avantajı olduğu vurgulandı. Burada diğer platformların yüksek miktarda enerji tükettiğine dikkat çekildi.

Ripple, bir yandan SEC ile bir yasal mücadele içindeyken diğer yandan XRP Ledger ile ilgili çalışmalar ağırlık verdi. Nisan ayında akıllı sözleşme işlevi, beta testnet’te hayata geçirilmişti. Şubat ayında da XRP Ledger için bir sürüm güncellemesi yapılmış, bellek kullanımını yarı yarıya azaltan adımlar atılmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap