XRP için yeni listeleme söylentileri son çeyrekte yükselişi tetikler mi?

XRP için yeni listeleme söylentileri son çeyrekte yükselişi tetikler mi?

Paylaş
BTC Piyasası: XRP için yeni listeleme söylentileri son çeyrekte yükselişi tetikler mi?

Investing.com – Ripple’ın SEC ile yasal süreci şimdi gündemden düşmedi, fakat XRP’nin ticaret hacmini artırması için listelendiği kripto borsası sayısını artırması kritik ehemmiyet taşıyor. 

XRP topluluğu ise XRP’nin fiyat hareketine olumlu katkı sağlayacağını düşündüğü ticaret platformu Robinhood’un kripto parayı listeleme söylentileriyle meşgul. Şimdi söylentiden öteye gitmeyen bu durumun XRP’nin yılın ikinci çeyreğinde yükselişe geçmesi için kıymetli bir tetikleyici olacağı düşünülüyor. 

Robinhood listelemesi neden kıymetli?

Kripto para ticaretine aracılık eden değerli platformlardan biri olan Robinhood, listeleyeceği kripto varlıkları itinayla seçmesiyle biliniyor. Listeleme sürecinde başka platformlara nazaran ayrıntılı bir inceleme yapan platform, böylelikle bir nevi ticaretine aracılık ettiği kripto varlıkların kaliteli olduğunu da tescillemiş oluyor. Söylentilerin gerçeğe dönüşmesi durumunda XRP’nin Robinhood platformunda ticarete başlaması, kripto paranın geleceğine yönelik beklentileri güçlendirebilir ve yatırımcıların kripto varlığa olan talebini önemli halde artırabilir. 

Diğer yandan Robinhood’un bu türlü bir karar alması, şirketin XRP hakkında değerli bilgiler edindiği izlenimi de uyandırabilir. Kripto iştirakçileri ise mümkün bir Robinhood listelemesi konusunda ikiye ayrılmış durumda. Kimileri, bu listeleme söylentilerini olumlu karşılarken kimileri ise kıymetli bir tesire neden olacağı konusunda kuşkuyla yaklaşıyor. 

Sonuç olarak genel görüş, Robinhood üzere saygın bir platformun XRP’yi listelemeye karar vermesi, Ripple’ın aktüel meseleleri aştığına dair görüşleri güçlendiren bir gelişme biçiminde ağırlaşıyor.

XRP’de son durum

Ripple ile SEC ortasındaki dava sürecinde son olarak düzenleyici kurumu davayı temyize götürme konusunda onay alarak kripto topluluğunu bir kere daha endişelendirdi. Bu süreçte XRP, geçen haftaki genel düşüş eğilimiyle birlikte %30’u aşan düşüşün akabinde 0,42 dolara kadar geriledi. Bu noktada süratli toparlanan kripto para, haftayı 0,53 dolarda kapattı. 

Yeni haftaya da düşüş eğilimiyle başlayan XRP, daha düşük hacimli süreçler eşliğinde bu hafta %4’e yakın düşüşle 0,5 dolar hududunda hareket ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap