XRP güvenli mi? Yasa dışı faaliyetlerde ne kadar kullanılıyor?

XRP güvenli mi? Yasa dışı faaliyetlerde ne kadar kullanılıyor?

Paylaş
XRP güvenli mi? Yasa dışı faaliyetlerde ne kadar kullanılıyor?

Dünyanın önde gelen kripto varlık risk yönetimi çözümleri sağlayıcılarından biri olan Elliptic, XRP ağındaki tüm işlemlerin yalnızca yüzde 0,2’sinin yasa dışı faaliyetlere bağlı olduğunu ortaya çıkardı.

Elliptic’teki baş bilim adamı ve ortak kurucu Tom Robinson, firmanın aralık ayının ilk haftasında XRP’ye tam işlem izleme desteği vermeye başlayacağını açıkladı. Buradaki düşünce, işletmelere ve finansal kuruluşlara, defter üzerindeki suç işlemlerine bağlı işlemleri belirleme konusunda yardımcı olmak.

Çoğu XRP faaliyeti legal

Robinson’a göre, Elliptic ekibi bir yıl önce XRP ağı üzerindeki ağ aktivitesini incelemeye başladı. O zamandan beri, bir dizi yasa dışı faaliyete bağlanan 400 milyon dolar değerinde işlem kaydedildi. Bu sayı Blockchain’deki toplam işlemlerin yüzde 0,2’sinden daha azını temsil ediyor.

Robinson:

XRP’yi bir yıldan daha uzun bir süre önce araştırmaya başladık ve hırsızlıktan dolandırıcılığa ve çalınan kredi kartlarının satışına kadar yasa dışı faaliyetlerle ilgili yüzlerce XRP hesabı belirledik. XRP gibi kripto varlıklarının kriminal kullanımı arttıkça, finansal kurumlara kripto ekosistemiyle ilgilenmeleri için gereken güveni sağlayarak bu yasa dışı faaliyetlere ışık tutmaya kendimizi adadık.

Elliptic, kötü kişiler tarafından kullanılan kara para aklama düzenlerinin ayırt edilmesini sağlayan son teknoloji bir mekanizma kullanıyor. İngiltere merkezli şirket, bu altyapıya dayanarak XRP defterinde işlemlerin çoğunun meşru olduğunu belirtti.

XRP’nin Elliptic platformuna eklenmesi, Ripple’ın benimsenmesi için önemli bir adım olarak görülüyor. Artık yatırımcılar ve finansal kurumlar, XRP işlemlerinin yasa dışı faaliyetlere bağlı olup olmadığını öğrenebilecekler.

cryptoslate

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap