XRP fiyatı, 0,7 doların altına düştü

XRP fiyatı, 0,7 doların altına düştü

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: XRP fiyatı, 0,7 doların altına düştü

XRP, kısa müddet evvel 0,71 dolar düzeyinde aykırı bir çift zirve modeliyle karşı karşıya kaldı. Bu model, çoklukla bir yükseliş bilakis dönüşü olarak görülür ve XRP’nin fiyatını daha güçlü bir pozisyona taşıyabileceği düşünülürdü. Fakat bu beklenen model gerçekleşmedi ve XRP‘nin fiyatı 0,7 doların altına düştü.

Bu başarısızlık, XRP için potansiyel bir düşüş yoluna işaret ediyor. Mevcut fiyat eğilimi, dijital varlığın yakın gelecekte emniyetli bir takviye bulamazsa daha fazla düşüş yaşayabileceğini gösteriyor. Bu noktada, 21 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) üzere kritik bir dayanak düzeyi değer kazanıyor. Şayet fiyat bu düzeyde tutunabilirse, daha fazla düşüşü önleyebilir.

Ancak fiyat düşüşüne eşlik eden azalan süreç hacmi tasalara yol açıyor. Düşük süreç hacmi ekseriyetle alıcı ilgisinin düşük olduğunu gösterir ve bu durum fiyatı daha da aşağı çekebilir. Bu nedenle kesin olarak aşağı istikametli fiyat hareketini iddia etmek sıkıntı olsa da potansiyel bir toparlanmanın işareti olarak kabul edilemez.

XRP’nin muhtemel düşüş senaryosu

XRP’nin kritik modelin başarısız olmasının sebepleri, daha geniş piyasa hassaslığı ve varlığı çevreleyen mevcut belirsizlikler olabilir. SEC’e karşı açılan davada bir destek kazanmasına karşın birçok avukat, şirketin temyize gitmesinin varlık için olumlu olmayabileceğini belirtiyor.

Ayrıca genel kripto piyasasının oynaklık yaşadığı periyotlarda, yatırımcılar daha az riskli varlıklara yönelerek XRP üzere riskli varlıklara olan talebi azaltıyor olabilir. Bu eğilim, Ethereum ve gibisi başka varlıklar için de geçerli olabilir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap