XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve XRP dahil esas altcoin’lerin birden fazla ağır satışlar altında sarsılıyor. Dahası, grafikler piyasadaki satışların şimdi tamamlanmadığını gösteriyor. Bitcoin, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde sürükleyerek düşmeye devam edecek mi? Göz önünde bulundurulması gereken değerli dayanak düzeyleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Dar bir aralık ekseriyetle bir aralık kırılmasıyla çözülür. İşte 17 Ağustos’ta Bitcoin’de olan da buydu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin keskin bir düşüş yaşadı. Satışların muhakkak bir nedenini saptamak sıkıntı. Bununla birlikte analistler, SpaceX’in 373 milyon dolarlık Bitcoin varlığının ziyan yazıldığı argümanından kaynaklanan baş karışıklığının potansiyel tetikleyicilerden biri olabileceğine inanıyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Sebep ne olursa olsun, düşüş başladı. Yatırımcıları rahatsız eden bir sonraki büyük soru ise Bitcoin’in ne kadar düşebileceği. Birçok analist düşüş eğilimine girdi. Ayrıyeten analistler, Bitcoin’in yakın vadede düşüş trendini sürdürmesini bekliyor.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in dar aralığı 17 Ağustos’ta aşağı tarafta çözüldü. Bu da fiyatı 25.166 dolara çeken long likidasyonunu tetikledi. Boğaların 24.800 dolar düzeyini şiddetle savunması bekleniyor. İzafi güç endeksindeki (RSI) çok satım düzeyi, BTC’nin yakın vadede bir geri çekilmeye yahut konsolidasyona şahit olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Fiyat 24.800 dolardan güçlü bir halde toparlanırsa, 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) olan 28.786 dolara ulaşabilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bunun da 24.800 doların altına inme mümkünlüğünü artırması mümkün. Bu türlü bir durumda BTC’nin 20.000 dolara kadar gerilemesi olası. Birinci güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, yakın vadede muhtemel bir konsolidasyona işaret edecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 16 Ağustos’ta düşüşe geçerek 1.816 dolarlık acil takviyenin altına indi. Bu da ayıların denetimde olduğunu gösterdi. Satış ivmesi 17 Ağustos’ta arttı. Böylelikle ETH 1.626 dolardaki kritik takviyenin altına düştü. Alıcılar düşüşü satın aldı. Lakin toparlanmanın üzerine inşa etmekte zorlanıyorlar. Bu durum daha yüksek düzeylerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Keskin düşüş RSI’ı çok satım bölgesine gönderdi. Bu da satışın yakın vadede çoka kaçmış olduğunu gösteriyor. ETH’nin önümüzdeki birkaç gün içinde bir konsolidasyona ya da kısa vadeli bir toparlanmaya şahit olması mümkün. Bunun da ETH’nin 1.626 dolar ile 2.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta sıkışıp kalmasına neden olması beklenen. Fiyatın düşmesi ve 1.550 dolarlık dayanağın altına inmesi halinde bu görüş geçersiz olacaktır. Bunun da 1.368,39 dolara kadar muhtemel bir düşüşün kapılarını açması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 16 Ağustos’ta simetrik üçgen formasyonunu kırdı ve altında kapandı. Bu da ayıların boğalara üstün geldiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Satışlar 17 Ağustos’ta hızlandı ve BNB 220 dolardaki belirleyici takviyenin altına düştü. Boğalar fiyatı 220 doların üzerine çıkaramazsa, ayılar BNB’yi 196 dolarlık formasyon gayesine ve akabinde 183 dolara düşürmeye çalışacak. Bunun yerine, alıcılar fiyatı 220 doların üzerine çıkarırsa, 20 günlük EMA’ya (236 dolar) bir toparlanma mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, 220 doların altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösterecektir. Bunun da BNB’yi bir müddet daha 220 ila 265 dolar aralığında tutması muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP fiyatı 17 Ağustos’ta 0,56 dolarlık kırılma düzeyinin altına düştü. Böylelikle ayıların satış baskısının devam ettiğini gösterdi.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

XRP düşüşü, 13 Temmuz’da gerçekleşen tüm rallinin %100 geri çekilmesini tamamladı. Bununla birlikte, boğaların 0,45 ila 0,41 dolar ortasındaki güçlü dayanak bölgesinin yakınındaki düşüşü satın alması küçük bir olumlu nokta. Toparlanmanın 0,56 dolar ve tekrar 20 günlük EMA’da (0,61 dolar) bir barikata çarpması beklenen. XRP fiyatı bu genel bölgeden aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığına gösterecektir. Bunun da XRP fiyatının 0,41 dolarlık takviyesi kırma riskiyle karşı karşıya bırakması mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 17 Ağustos’ta azalan kanal formasyonunun altına düştü. Bu da satışların hızlandığına işaret etti.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Boğalar kıymetli dayanağı 0,24 dolardan muvaffakiyetle korudu. Bu da daha düşük düzeylerde güçlü alımlara işaret ediyor. Alıcılar fiyatı kanala geri itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ADA kanalın direnç çizgisine yükselmeye çalışacaktır. Yükseliş muhtemelen kolay olmayacak. Zira boğaların 20 günlük EMA’da (0,28 dolar) satışla müsabakası mümkün. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, ADA’nın 0,24 dolardaki güçlü dayanağı tekrar test etmesi mümkün. Bu düzeyin altında bir kırılma, düşüş trendinin tekrar başladığını işaret edecektir.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve LTC analizi

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 16 Ağustos’ta hareketli ortalamaların ve 17 Ağustos’ta 22,30 dolardaki yatay dayanağın altına indi. Bu durum, fiyatın bir mühlet daha 14 dolar ile 27,12 dolar ortasındaki geniş aralıkta salınacağını gösteriyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Boğalar, hareketli ortalamalarda dirençle müsabakası beklenen bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan (23,53 dolar) aşağı dönerse, 18 dolara ve nihayetinde 14 dolara düşme mümkünlüğü artar. Bilakis, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, 22,30 doların altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecektir. Bunun da SOL’u 26 ila 27,12 dolarlık genel sarfiyat bölgesine yanlışsız itmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin 15 Ağustos’ta yükselen kanal formasyonunun takviye çizgisinin altına düştü. Bu, long durumlardaki stopları vurmuş ve ayılar tarafından satış çekmiş olabilir.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

DOGE 16 Ağustos’ta 0,07 dolarlık kırılma düzeyinin altında kapandı. Böylelikle, ayıların şoför koltuğunda oturduğunun sinyalini verdi. Satışlar 17 Ağustos’ta da devam etti. Ayılar fiyatı 0,06 dolarlık temel takviyenin altına çekti. Boğalar için küçük bir kurtarıcı lütuf, daha düşük düzeylerde güçlü satın alma oldu. Fiyat tekrar 0,06 doların üzerine çıktı. Artık boğalar fiyatı 0,07 dolarlık genel dirence yanlışsız itmeye çalışacak. Satıcıların öteki planları olması olası. Fiyatı 0,06 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, DOGE’nin 0,05 dolara gerçek düşmesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot’taki dar aralıklı süreç 15 Ağustos’ta aşağı istikametli genişledi. Bu da 17 Ağustos’ta neredeyse 4,22 dolarlık kritik dayanağa ulaşan bir düşüşü başlattı.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Boğalar 4,22 dolarlık dayanağı şiddetle savunmaya çalışacak. Lakin toparlanmanın 20 günlük EMA’da (4,91 dolar) güçlü satışlarla müsabakası mümkün. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, ayıların 4,22 dolarlık takviyeye bir sefer daha saldırması bekleniyor. Bu seviyeyi kırarsa, DOT’un düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlaması mümkün. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’dan düşer lakin 4,22 dolardan toparlanırsa, DOT’un birkaç gün konsolide olabileceğini gösterecektir. Fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıktıktan sonra boğalar ivme kazanacaktır.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon’un 0,65 dolarlık takviyenin altına inmesi agresif satışları beraberinde getirdi. Bu da 17 Ağustos’ta fiyatı bir sonraki güçlü takviye olan 0,60 doların altına çekti.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Boğalar 0,50 dolar civarındaki düşüşü satın alarak daha düşük düzeylerde güçlü talep olduğunu gösterdi. Lakin, alıcıların 0,60 dolar ve yeniden 20 günlük EMA’da (0,66 dolar) satışla müsabakası mümkün. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, MATIC’in 0,50 dolardaki hayati dayanağı yine test etmesi mümkün. Şayet bu takviyesi kırarsa, MATIC’in 0,45 dolara ve akabinde 0,42 dolara düşmesi mümkün. Üst istikamette, boğaların düşüş trendinin sona erebileceğini göstermek için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarması gerekecek.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Litecoin 15 Ağustos’ta 81 dolarlık dayanağın altına indikten sonra düşüşe geçti. Fiyat 17 Ağustos’ta 56 dolara kadar düştü. Son birkaç gündeki keskin iniş RSI’ı çok satım bölgesine gönderdi. Bu durum, yakın vadede küçük bir toparlanma ya da konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: XRP, DOGE, ADA, LTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Rahatlama rallisi, %50 Fibonacci geri çekilme düzeyi olan 70 dolar ile %61,8 geri çekilme düzeyi olan 74 dolar ortasındaki bölgede satışla karşılaşabilir. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, LTC’nin birkaç gün boyunca bir aralık oluşturması mümkün. Değerli 56 dolar düzeyinin altında bir kırılma ve kapanış, düşüşü 50 dolara kadar uzatabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap