XRP avukatı John E. Deaton SEC’i yatırımcıları müdafaa konusunda eleştirdi

XRP avukatı John E. Deaton SEC’i yatırımcıları müdafaa konusunda eleştirdi

Paylaş
BTC Piyasası: XRP avukatı John E. Deaton SEC’i yatırımcıları müdafaa konusunda eleştirdi

XRP avukatı John Deaton, SEC’i yatırımcıları muhafaza konusunda attığı adımları eleştirdi.

SEC, her fırsatta yatırımcıları müdafaa konusunda atılacak adımlar konusunda açıklamalara yer veriyor. Bununla birlikte davalardaki birinci münasebetler de bu oluyor. Bu duruma XRP avukatından tenkit geldi.

XRP avukatı John Deaton, SEC’i eleştirdi

XRP avukatı John E. Deaton, SEC tarafından kripto sanayisine yönelik alınan tedbirlerin, yatırımcıların korunmasına öncelik vermek yerine kurumsal kapitalizmi muhafazaya yönelik daha geniş bir fikirle yürütüldüğünü sav ediyor. Ona nazaran, bilhassa SEC’in Coinbase ve Ripple üzere şirketleri maksat alan aksiyonları, kripto para ünitelerine karşı bir atak olarak algılanıyor. Deaton, argümanını desteklemek için Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçek bir kapitalist sistemden fazla bir şirket kapitalizmi çerçevesinde faaliyet gösterdiğine dair inancını lisana getiriyor ve mevcut finansal görüntünün çeşitli taraflarını vurguluyor.

Deaton’a nazaran, SEC’in Kısım 5 davalarına hudutlu kaynak tahsis etmesi ve kripto alanındaki dolandırıcılığı ele almak yerine borsalarda ikincil pazarı hedeflemeye odaklanması, önceliklerin yanlış yerleştirildiğini gösteriyor. Bu yaklaşımın, yeniliği engelleyebileceğini ve kripto para ünitesi sanayisinin gelişimini engelleyebileceğini savunuyor.

BTC Piyasası: XRP avukatı John E. Deaton SEC’i yatırımcıları müdafaa konusunda eleştirdi 1

Ek olarak, Deaton, SEC’in Ripple davasında kişisel yatırımcılara karşı olduğunu vurgulayarak, düzenleyici kurumun daha büyük finansal kurumların çıkarlarını ferdi yatırımcıların çıkarlarına nazaran önceliklendirebileceği algısını daha da güçlendiriyor. Ayrıyeten, SEC’in Coinbase üzere önde gelen kripto şirketleriyle diyaloğa girmemesini eleştirirken, SEC Lideri Gary Gensler’ın dolandırıcılıkla suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile görüşmeler yapması üzere tutarsızlıkların varlığından telaş duyuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap