XRP, ABD’de en çok süreç gören altcoin pozisyonuna yükseldi

XRP, ABD’de en çok süreç gören altcoin pozisyonuna yükseldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, ABD’de en çok süreç gören altcoin pozisyonuna yükseldi

Investing.com – Blockchain araştırma platformu Kaiko, XRP süreç hacminin Temmuz ayındaki SEC davasının akabinde kıymetli ölçüde arttığını ortaya koydu.

İşlem hacmine nazaran son olarak SOL tokenini de geride bırakan Ripple tokeni, ABD kripto piyasasında en çok süreç gören altcoin oldu.

Kaiko dataları, yılbaşından bu yana XRP’nin kümülatif süreç hacminin 30 milyar dolara ulaştığını gösterirken kripto para, 28 milyar dolar süreç hacmine sahip SOL’u geride bıraktı. Bununla birlikte XRP ticaretine yönelik ilgi yalnızca ABD ile hudutlu değil. Datalar, global kripto piyasasında Ağustos ayında 450 milyon dolarlık günlük süreç hacmine ulaşan XRP’nin öteki altcoin’lere nazaran daha tanınan hale geldiğini ortaya koyuyor.

XRP, böylelikle kayda bedel bir süreç hacmi artışıyla Bitcoin ve Ethereum üzere piyasayı domine eden kripto varlıkların akabinde gelmeye başladı. Kripto piyasaları genelinde XRP likiditesindeki kıymetli artış yatırımcı itimadının geri geldiği formunda yorumlanıyor. O denli ki Kaiko dataları XRP’nin piyasa değerinliğinin SEC davası öncesi ortalama 8 milyon dolardan Eylül ayı prestijiyle 12 milyon dolara yükseldiğini gösteriyor.

Bunun yanında Ripple, Temmuz ayında SEC karşısında değerli bir zafer kazanmasına karşın mahkemenin verdiği karar kesin bir kazanımı yansıtmıyor. SEC, bir sonraki atılımda mahkeme kararını temyize götürmek için uğraş sarfediyor. Davanın büyük ihtimalle temyiz süreciyle devam etmesi bekleniyor.

XRP fiyatında son durum

XRP’ye yönelik süreç hacimlerinde önemli bir artış görülmesine karşılık kripto paranın fiyatı, bu durumdan değerli ölçüde etkilenmiyor. XRP, dava sürecindeki süratli yükselişin akabinde 2 aylık müddet zarfında kazanımlarını geri vererek geçen hafta 0,45 dolara kadar geriledi. Fakat Eylül ayının taban düzeyinden gelen alımlarla kısmen toparlanan kripto para, geçen haftadan bu yana %15 oranında kıymet artışıyla 0,52 dolara kadar yükseliş kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap