X platformu kripto hizmetlerini içeren bir ödeme lisansı daha aldı 

X platformu kripto hizmetlerini içeren bir ödeme lisansı daha aldı 

Paylaş
BTC Piyasası: X platformu kripto hizmetlerini içeren bir ödeme lisansı daha aldı 

Investing.com – Toplumsal medya devi X (eski ismiyle Twitter), platformunda ödeme süreçlerini genişletme emeline uygun olarak kripto ödemeleri için yeni bir lisans aldı. 

X, böylelikle platform üzerinden dünya çapında milyonlarca kullanıcısının kripto para gönderme ve alma özelliğini kullanmasının önünü açmış olacak. 

NMLS sitesinde görüntülenen bilgilere nazaran, X platformunun 7. lisansı Rhode Island düzenleyicisi tarafından 28 Ağustos’ta onaylandı. Bu lisans ile X kullanıcılarına kripto varlıklarla ilgili hizmetlerin verilmesi sağlanabilecek.

BTC Piyasası: X platformu kripto hizmetlerini içeren bir ödeme lisansı daha aldı  1

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından evvel toplumsal medya devi, kripto dostu bir yaklaşımla kullanıcıların Bitcoin ile bahşiş almasını sağlayan bir özellik eklemişti. Bunun yanında kullanıcıların profil fotoğraflarını NFT olarak değiştirmesi de sağlandı. Artık ise alınan lisans ile platformun, kripto dalıyla bağının daha da güçleneceğinden bahsedilebilir. 

Kripto sanayisi için kıymetli bir adım olarak görülen bu gelişme ile kullanıcılar, önümüzdeki periyotlarda X platformu üzerinden kripto para alıp gönderme ve depolama süreçleri yapabilir. Kripto paraların benimsenmesi konusunda bir dönüm noktası olarak görülen bu gelişmenin akabinde artık X’in hangi kripto para ünitelerini destekleyeceği merak konusu oldu. 

Bu gelişme bu hafta kripto dalı için olumlu olarak gelişen bir dizi olayla birlikte geldi. Bunlar ortasında öne çıkan gelişme, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı dava oldu. Önümüzdeki günlerde Elon Musk’ın X platformundaki kripto hizmetleri konusunda vereceği ipuçları ise piyasanın hareketlenmesini sağlayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap